Hlavní navigace

Vlastník aukční síně Aukro.cz vstupuje do nezávislého nákupního rádce Heureka.cz

[Tisková zpráva] Allegro group, provozovatel nejvýznamnějších e-commerce služeb ve střední a východní Evropě a české aukční síně Aukro.cz, vstupuje v těchto dnech do nezávislého nákupního rádce Heureka.cz společnosti MITON. Cílem společného podniku Allegro group a MITONu je rychlý růst jednoho z nejperspektivnějších českých projektů. Obě strany se dohodly, že podmínky transakce nebudou zveřejněny.

Sdílet

MITON do společného podniku přináší zavedenou značku, kvalitní odborníky a zkušenosti z této oblasti, Allegro group zase podporu jednoho z nejpopulárnějších českých webů – Aukro.cz a zázemí silné internetové firmy působící v oblasti střední a východní Evropy. Heureka.cz ani Aukro.cz nebudou měnit svoji stávající podobu, oba projekty ale budou v následujících měsících více provázány a budou se navzájem podporovat.

„Pro nás je spojení s Aukro.cz tím nejlogičtějším krokem,“ říká za MITON jeden z jeho zakladatelů Michal Jirák a pokračuje: „Heureka společně s Aukrem dokáže nabídnout českým a slovenským uživatelům kompletní služby v oblasti on-line nakupování. Aukro nabízí uživatelům skvělé místo pro vzájemné obchodování, Heureka.cz zase uživatelům poskytne kompletní informace o produktech, poradí, jak je vybírat a kde je koupit v on-line obchodech.“

„Uživatelé internetu jsou čím dál náročnější. Chtějí si porovnat ceny, ale i další parametry výrobků, chtějí si sdělit své zkušenosti nejen s těmito výrobky, ale i s jednotlivými obchody,“ říká Václav Liška, výkonný ředitel Aukro.cz, a pokračuje: ,,Heureka.cz je proto podle nás jedním z nejperspektiv­nějších českých projektů a strategické spojení s Aukro.cz přinese uživatelům na obou stranách spoustu užitečných služeb.“

MITON své kvality při budování nových úspěšných projektů v minulosti již prokázal například na projektu Stahuj.cz, v současnosti například na projektech Turistik.cz, Hotel.cz atp. Allegro group vstoupila do České republiky po úspěchu polského aukčního projektu Allegro.pl a nabídla také českým uživatelům možnost obchodovat na internetu rychle a snadno.