Hlavní navigace

Aukro „našlo“ svého milióntého uživatele

[Tisková zpráva] Zlín, 6. ledna 2009 – Rekordním milióntým uživatelem internetové aukční síně Aukro se stala paní Karla z Havířova. Pod její vánoční stromeček tak dodatečně přibude dárek v podobě LCD televizoru Hyundai HLH 32915.

Sdílet

Aukro působí na českém internetu již od roku 2003. Po prvním roce fungování měl aukční portál sedm tisíc registrací a jejich počet plynule narůstal. Dnes se každý den registruje na 1800 nových uživatelů a téměř každý desátý Čech na Aukru obchoduje. Rapidně narůstá také počet aukcí a vystavených předmětů. „Aktuální počet probíhajících aukcí se pohybuje kolem 390 tisíc denně, každý den se prodá přibližně 37 tisíc položek v celkové ceně neuvěřitelných 16 milionů korun. Předloni se na Aukru obchodovalo zboží za 1,2 miliardy korun, za rok 2008 je to dokonce dvojnásobek,“ říká Václav Liška, výkonný ředitel portálu Aukro.cz.

„Obrovský počet uživatelů jednoznačně dokazuje, že se Aukro během let stalo nejoblíbenější a nejvíce využívanou internetovou aukční platformou v České Republice,“ říká Oto Obdržálek, marketingový manažer portálu Aukro.cz. Za tímto skvělým úspěchem stojí nejen varieta nabízených předmětů na jednom jediném místě, ale také přehledný, jednoduchý a intuitivní uživatelský systém, kvalitní zákaznický servis a velký důraz kladený na bezpečnost prováděných transakcí. „Aukro navíc nabízí jedinečný zážitek dražby, který se mnohdy stává zábavou a dobrodružstvím. Tento rozměr třeba tradičnímu nakupování chybí,“ dodává Václav Liška. Ve srovnání s konkurenčními internetovými aukcemi Aukro dominuje jak v počtu uživatelů, aukcí, dražených předmětů, uzavřených obchodů, tak i v celkové hodnotě těchto transakcí. Obchodování na Aukru jednoduše zaujme každého, ať už se jedná o běžného uživatele, sběratele nebo nadšence.

O aukčním portálu Aukro.cz
Největší online obchodní platforma Aukro.cz působí na českém internetu od roku 2003. Její mateřskou společností je polská Allegro Group. Komunitu Aukro.cz tvoří v současnosti jeden milion registrovaných uživatelů. Hodnota uzavřených obchodů za rok 2008 převýšila 2,5 miliardy korun. K prioritám vývoje služeb portálu Aukro patří bezpečnost, rychlost a jednoduchost obchodování. Ačkoliv Aukro není klasickým internetovým obchodem, získalo v anketě Křišťálová Lupa 2008 první místo v kategorii e-shop. Tato cena svědčí o popularitě internetových aukcí, které představují fenomén současného online obchodování. Obchodní platforma Aukro každým rokem rozšiřuje portfolio svých služeb, do kterého patří od dubna loňského roku motoristický inzertní server Otomoto.cz. V srpnu pak odstartovala spolupráce s nákupním rádcem Heuréka. Více informací naleznete na www.aukro.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).