Hlavní navigace

Aukro slaví půl milionu uživatelů

[Tisková zpráva] Pět set tisíc registrovaných členů eviduje počátkem ledna ve své databázi internetová aukční síň Aukro.cz. S tak rozsáhlou základnou uživatelů zaujímá první místo mezi aukčními portály v České republice.

Sdílet

„Každý den se na našem serveru zaregistruje asi tisícovka nových uživatelů,“ sdělil marketingový specialista Oto Obdržálek ze společnosti Aukro. Podle něj aukční server zaznamenal největší růst v minulém roce. „Ještě v březnu minulého roku jsmě měli něco přes dvě stě tisíc členů. Za posledních osm měsíců se tak jejich počet více než zdvojnásobil,“ zdůraznil specialista.

Růstu Aukra přeje stále se zvětšující obliba nákupu a prodeje on-line. „Každý den končí okolo 20 000 aukcí, přičemž každá druhá až třetí vystavená aukce končí úspěšným prodejem,“ popisuje Obdržálek. Celkem se na Aukru loni prodalo zboží za více než 1,1 miliardy, což je čtyřikrát více než v předchozím roce.

„Konkurence je velká a prodejci se proto musí své zákazníky snažit zaujmout,“ vysvětluje specialista. Podle něj je tak vidět, že se na Aukru prodávají věci, o které je mezi kupujícími zájem. Dodává, že největším tahákem pro kupující zůstává nízká cena. Velmi oblíbené jsou aukce, jejichž vyvolávací cena začíná na jedné koruně. Stále populárnější také stávají aukce s možností „Kup teď“. U těch je cena pevná a zákazníci mohou produkt koupit ihned – pouze jedním klikem myši. Tato forma aukcí je vhodná zejména pro prodej nového zboží.