Hlavní navigace

Austro-Bohemia spouští internetové účetnictví – Medor4

[Tisková zpráva] Společnost Austro-Bohemia právě spouští novou internetovou službu (www.internetove-ucetnictvi.cz), která přináší aplikaci podvojného účetnictví, jež není potřeba instalovat, spravovat, zálohovat, apod. Jediné, co je opravdu potřeba, je běžný webový prohlížeč a standardní připojení k Internetu.

Sdílet

Tato nová  služba od společnosti Austro-Bohemia je pravé řešení pro ty, které zdržuje zdlouhavá a složitá instalace programů a věčné přenášení dat z práce domů a naopak. „Celý projekt vznikl na základě potřeby našich partnerů, jejichž jednotlivá pracoviště jsou rozmístěna po území České a Slovenské republiky, přičemž vyžadují co nejsnazší přístup do podnikového informačního systému (včetně účetnictví). Z tohoto důvodu se nám jevilo jako nejlepší řešení vytvořit informační systém prostřednictvím webových technologií (ASP. NET) a zahrnout do něj i modul účetnictví,“ uvádí ke spuštění nové služby Ing. Pavel Randák, jednatel společnosti Austro-Bohemia.

Pravděpodobně  díky rostoucímu trendu poskytování služeb za použití webových aplikací (cloud computing), se tato část systému stala velmi poptávanou.  Z toho důvodu byla počátkem října tohoto roku oddělena a začala být nabízena formou standardní služby (SaaS), která je nyní přístupná takřka komukoliv. Součástí tohoto kroku bylo i spuštění propagačního webu – www.internetove-ucetnictvi.cz, kde lze nalézt všechny důležité informace o produktu (popis funkcí, zajištění bezpečnosti, demoverze, ceny, objednávka, kontakt, atd.).

Většina moderních účetních programů disponuje maximálně jednoduchým webovým rozhraním, které pouze dovoluje omezený přístup do systému, proto lze považovat za největší výhodu této služby její širokou dostupnost a snadnost užívání. Další nespornou výhodou je vysoká bezpečnost uložených dat a možnost přístupu více uživatelů současně. V neposlední řadě jsou to i automatické aktualizace a neustálé vylepšování a rozšiřování poskytované funkcionality, nebo fakt, že uživatelé neplatí za nákup softwaru, ale pouze za jeho užití.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).