Hlavní navigace

Autodesk představuje novou aplikaci AutoCAD Plant 3D 2010

[Tisková zpráva] Nový produkt přináší moderní 3D modelování do oblasti návrhu a projektování průmyslových zařízení

Sdílet

PRAHA, 16. září 2009 – Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro strojírenství, stavebnictví a inženýrství, média a zábavu, oznámila dostupnost nového softwarového produktu AutoCAD Plant 3D 2010. AutoCAD Plant 3D 2010 přináší osvědčené výhody modelově založeného navrhování do oblasti projektování výrobních závodů. Nová aplikace byla speciálně vytvořena pro návrh, modelování a dokumentaci výrobních závodů, zpřístupňuje tak moderní 3D navrhování za dostupnou cenu projektovým týmům všech velikostí. Autodesk představil novou aplikaci u příležitosti konání konference a výstavy SPE Offshore Europe Oil & Gas.

Díky tomu, že je aplikace AutoCAD Plant 3D postavena na známé platformě AutoCAD, umožňuje projektovým týmům zvýšit produktivitu a zlepšit přesnost a koordinaci sdílených informací. Drtivá většina projektů návrhu výrobních zařízení se týká provozu, údržby nebo rozšiřování stávajících zařízení. Tyto projekty bývají realizovány malými týmy, které se potýkají s napjatými termíny a rozpočty. Aplikace AutoCAD Plant 3D byla cíleně vytvořena tak, aby zvýšila produktivitu těchto týmů zkrácením doby přípravy, zajištěním efektivního sdílení informací a minimalizací dopadu měnících se projektových informací.

„Hodnota 3D modelování je v odvětví výrobních závodů osvědčená. Stávající návrhová řešení jsou však zbytečně komplikovaná a drahá, a proto se používají jen u nejrozsáhlejších projektů,” řekl Mark Strassman, viceprezident, AEC Plant Solutions Group, Autodesk, Inc. „Nejčastějšími projekty návrhu a konstrukce výrobních závodů jsou přitom dnes projekty dovybavování, inovace nebo rozšíření, a ty se musejí vejít do napjatých rozpočtů a pevných časových oken během přerušení provozu. Týmy, které tyto projekty realizují, si jednoduše nemohou dovolit ztrácet čas a náklady s komplikovanými řešeními. Vzhledem k tomu, že AutoCAD Plant 3D využívá známé prostředí aplikace AutoCAD a oblibu souborového formátu DWG, mohou projektové týmy začít pracovat rychle, snáze sdílet návrhové informace a dokončovat projekty rychleji – s potenciálně výraznou úsporou času a nákladů.“

O aplikaci AutoCAD Plant 3D 2010
Aplikace AutoCAD Plant 3D, postavená na známé platformě AutoCAD, obsahuje specifikacemi definované katalogy návrhů a standardních součástí, jež pomáhají optimalizovat umístění potrubí, zařízení a podpůrných konstrukcí. Součástí produktu je též integrovaná funkčnost AutoCAD P&ID a nástroje pro rychlé generování izometrických a ortografických výkresů. Nový produkt doplňuje aplikace AutoCAD, AutoCAD P&ID a Autodesk Navisworks v řadě produktů Autodesku právě pro odvětví návrhu výrobních závodů. Další informace najdete na webu http://usa.au­todesk.com/ad­sk/servlet/in­dex?id=12261005&si­teID=123112.

Nová komunita na webu AutoCAD Exchange
Společnost Autodesk zároveň oznámila spuštění nové komunity pro návrháře a inženýry výrobních závodů na webu AutoCAD Exchange. V rámci komunity AutoCAD Exchange Plant mohou uživatelé navazovat kontakty, učit se od odborníků, rozvíjet své odborné znalosti, zapojovat se do diskuzí a poskytovat zpětnou vazbu produktovým týmům Autodesku. Návštěvníci mohou vytvářet profily pro personalizaci svého prostředí a sdílet své tipy, projekty a zkušenosti s dalšími profesionály z oboru návrhu a konstrukce výrobních závodů po celém světě. Další informace najdete na webu www.autodesk.com/plan­texchange.

Zákaznické reference
Veolia Water Solutions & Technologies, globální specialista na vodárny a zpracování odpadních vod s ústředím v Singapuru, používá AutoCAD Plant 3D Beta 3 při přípravě nabídky na projekt vodárny. Alan Chew, CAD manažer společnosti Veolia řekl: „Náš tým CAD specialistů a projektantů potrubí má velký zájem o 3D produkt pro navrhování průmyslových zařízení, který bude kompatibilní s dalšími produkty Autodesku, jež používáme. Jednoduchost ovládání aplikace AutoCAD Plant 3D na mě udělala velký dojem – začal jsem v ní pracovat na návrhu projektu hned druhý den potom, co jsem si ji stáhl.“

„2D a 3D software používáme k návrhu strojního zařízení a souvisejících budov,“ řekl Mark McLeod, CAD manažer společnosti EnergySolutions, poskytovatele integrovaných služeb a řešení pro jadernou energetiku. „V současné době však nedokážeme rozpoznat evidentní kolize, máme duplicity v popiscích a nevidíme návrhy potrubí při revizi 3D modelů. Od aplikace AutoCAD Plant 3D očekáváme opatřování korektními popiskami, revize 3D modelů, detekci kolizí, propojení s prací P&ID, ortografické a izometrické pohledy apod. Možnost předávat užitečná data projektantům nosných konstrukcí a výrobcům také pro nás představuje výraznou hodnotu.“

O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.cz nebo www.autodesk.com .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).