Hlavní navigace

Autodesk ohlásil nový software pro infrastrukturní modelování pro odvětví utilit, telekomunikací a státního sektoru

[Tisková zpráva] Nejnovější aplikace zlepšují design a správu infrastrukturních projektů: AutoCAD Map 3D 2010, AutoCAD Raster Design 2010, Autodesk MapGuide Enterprise 2010, a Autodesk Topobase 2010

Sdílet

BRNO/PRAHA, 31. března 2009 – Společnost Autodesk, lídr v oblasti návrhového softwaru, dnes oznámila nové softwarové produkty z oblasti infrastrukturního modelování, které pomáhají uživatelům z odvětví utilit, telekomunikací a státního sektoru zlepšovat návrh a správu infrastruktury. Portfolio produktů Autodesk, včetně řešení AutoCAD Map 3D 2010, AutoCAD Raster Design 2010, AutoCAD Civil 3D, Autodesk MapGuide Enterprise 2010, a Autodesk Topobase 2010, poskytuje uživatelům inteligentní a komplexní řešení pro navrhování, vizualizaci, simulaci a analýzu jak stávajícího majetku, tak i plánované výstavby.

„Infrastrukturní modelování (Infrastructure Modeling) umožňuje profesionálním pracovníkům vybudovat integrovaný digitální model a lépe a rychleji se rozhodovat, ať již navrhují inteligentní elektrické rozvodné sítě, plánují městské projekty či řídí komplexní telekomunikační sítě,“ řekl Jay Bhatt, senior vicepresident pro AEC řešení v Autodesku. Protože Autodesk poskytuje řešení jak pro navrhování tak pro správu, má v oblasti podpory procesů infrastrukturního modelování jedinečnou pozici.“

Špičkové nástroje pro design, mapování, agregaci data a správu majetku Softwarové produkty pro infrastrukturní modelování od společnosti Autodesk poskytují uživatelům prvotřídní nástroje pro design, mapování, agregaci data a správu majetku, které potřebují pro svou práci při navrhování a správě svých infrastruktur. Dnes Autodesk oznámil nové verze následujících produktů:

Autodesk Topobase 2010
Autodesk Topobase 2010, software pro správu infrastrukturního modelu, poskytuje jednotný zdroj přesných síťových informací pro údržbu, plánování, reportování a integraci do systému pro správu majetku a provozních systémů. Topobase, který je postaven na softwaru AutoCAD Map 3D a Autodesk MapGuide, je otevřeným řešením s odvětvově specifickými workflow, jež zákazníkům pomáhají eliminovat rezervy, zlepšovat kvalitu dat a zvyšovat provozní efektivitu. Nové funkce v Topobase 2010 zahrnují nástroje pro jednodušší tvorbu profilů infrastruktury uložené pod zemí, vylepšené reportovací a grafické funkce, efektivnější webový přístup a snazší a účinnější správu uživatelských přístupů.

AutoCAD Map 3D 2010
AutoCAD Map 3D 2010 software je předním řešením pro tvorbu a správu prostorových dat. S využitím technologie Feature Data Object (FDO) založené na otevřených standardech poskytuje AutoCAD Map 3D 2010 přímý přístup k nejčastěji používaným datovým formátům v oblasti designu a GIS a umožňuje využívat softwarové nástroje v AutoCADu pro údržbu širokého spektra prostorových informací. Pro účely infrastrukturního modelování integruje AutoCAD Map 3D 2010 geoprostorová, konstrukční a utilitní síťová data do jednotného CAD prostředí. Inovace v rámci verze AutoCAD Map 3D 2010 zahrnují:

  • Větší možnosti pro import mapových údajů—Mapovací funkcionalita v AutoCAD Map 3D se zaměřuje na sběr a mapování dat o majetku. Tato funkcionalita pomáhá uživatelům organizovat, řídit a integrovat své údaje v rámci prostředí AutoCAD Map 3D.
  • Lepší možnosti analýzy dat—Sedm nových prostorových operátorů zlepšuje analytické možnosti softwaru AutoCAD Map 3D 2010. Uživatelé mohou srovnávat či kombinovat datové zdroje založené na FDO pro lepší rozhodování.
  • Nové workflow prostředí—S využitím Windows Workflow Foundation, usnadňuje AutoCAD Map 3D automatizaci opakujících se úkonů díky novému, výkonnému prostředí a uživatelskému rozhraní. Tento rámec zjednodušuje budování, ukládání a sdílení jednoduchých i komplexních postupů s využitím vizualizačního editoru.

AutoCAD Raster Design 2010
AutoCAD Raster Design 2010 rozšiřuje výkon softwaru AutoCAD a produktů postavených na platformě AutoCAD tím, že umožňuje konstruktérům a návrhářům využívat naskenovaných papírových výkresů, map, satelitních obrázků, leteckých fotografií a podobných digitálních zdrojů v rámci svých návrhových projektů. S tímto nástrojem mohou návrháři snadno papírová data transformovat na digitální CAD data, která mohou být integrována do infrastrukturních modelů. Inovace v rámci verze AutoCAD Raster Design 2010 zahrnují:

  • Podporu dalším produktům na platformě—nyní kompatibilní s AutoCAD P&ID, AutoCAD Civil, a Autodesk Topobase.
  • Širší možnosti nasazení—Citrix Ready aplikace umožňující nasazení přes aplikační prostředí Citrix společně se softwarem AutoCAD Map 3D 2010.

Autodesk MapGuide Enterprise 2010
Software Autodesk MapGuide Enterprise 2010 je výkonná mapovací platforma k rychlému přístupu ke CAD a GIS informacím prostřednictvím webu. Pomáhá maximalizovat hodnotu CADových a prostorových dat s využitím možností sdílení informací se zákazníky a interními týmy a integrací s podnikovými aplikacemi. Autodesk MapGuide Enterprise 2010 nabízí vyšší výkonnost, možnosti rastrové projekce a nové poskytovatele FDO pro Microsoft SQL Server 2008 a GE Energy Smallworld. Kromě toho bude všem licenčním zákazníkům softwaru Autodesk MapGuide Enterprise nabízeno zdarma řešení Autodesk MapGuide Studio 2010, vývojové prostředí pro Autodesk MapGuide Enterprise 2010.

O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.com nebo www.autodesk.cz.