Hlavní navigace

Autodesk na MSV 2010 v Brně: dlouhodobě udržitelný design a čisté technologie

[Tisková zpráva] Praha, 11. srpna 2010 – Autodesk, světový lídr ve 3D návrhovém, konstrukčním a animačním softwaru, bude na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu (MSV) v Brně prezentovat koncept dlouhodobě udržitelného designu a čistých technologií. Expozice společnosti Autodesk a jejich partnerů bude umístěna na stánku č. 10 v pavilonu P.

Sdílet

Koncept dlouhodobě udržitelného designu je pro Autodesk klíčovým tématem. Společnost nabízí svým uživatelům široké spektrum softwarových řešení, které po celém světě využívá na deset milionů uživatelů. Ti pomocí nástrojů Autodesku navrhují nové a inovativní výrobky, které se posléze dostanou k miliardám lidí. Jako světový lídr v 2D a 3D designu cítí společnost Autodesk společenskou odpovědnost za to, jaký dopad na životní prostředí bude mít používání výrobků, strojů nebo zařízení, které vznikají po celém světě právě pomocí 2D a 3D návrhových technologií. Tato odpovědnost je hlavním důvodem, proč Autodesk reaguje konceptem udržitelného designu na environmentální výzvy, jako je např. globální oteplování nebo šetrnější využívání přírodních zdrojů.

Autodesk bude na veletrhu MSV v Brně prezentovat řešení pro digitální prototypování, které umožní výrobním podnikům navrhovat své výrobky efektivně a s minimálním negativním dopadem na životní prostředí. Součástí expozice bude také představení programu Autodesk CleanTech umožňující začínajícím společnostem, které řeší environmentální výzvy, získat výhodný grant na pořízení nejmodernějších technologií pro digitální prototypování. A to včetně aplikací AutoCAD Inventor Professional, Autodesk Showcase Professional, Autodesk Vault Professional, Autodesk Navisworks Manage, Autodesk Revit Architecture a Autodesk Alias Design. Tyto výkonné nástroje dovolují uživatelům vyvíjet digitální prototypy, urychlit inovace a lépe odhadnout směr vývoje nových výrobků také s ohledem na dlouhodobě udržitelný rozvoj.

Udržitelný design
Pojem „udržitelný design“ označuje komplexní soubor řešení, postupů a technologií, které umožňují navrhovat, vyvíjet a vyrábět produkty. Tyto produkty svojí povahou napomáhají snižovat zatížení životního prostředí, a to již od energetické a materiálové náročnosti při jejich výrobě, přes dobu jejich užívání, až po jejich likvidaci a recyklaci po ukončení životního cyklu. V dnešním stále složitějším světě se ukazuje, že klíčem k udržitelnosti jsou technologie. A právě využití nejmodernějších počítačových technologií ve fázi navrhování umožní co nejefektivnější vývoj výrobků s minimálním dopadem na životní prostředí.

O společnosti Autodesk
Autodesk, Inc. je světový lídr v oblasti 3D návrhového, technického a animačního softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Software od Autodesku pro návrh, vizualizaci a simulaci svých nápadů využívají zákazníci z odvětví výroby, architektury, stavebnictví, konstrukce, média a zábavy – včetně 15 posledních vítězů filmových Oscarů (Academy Award) za nejlepší vizuální efekty. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 nabízí Autodesk nejširší portfolio moderních softwarových aplikací pro globální trh. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webu www.autodesk.cz.