Hlavní navigace

Autodesk ohlásil ve 4. čtvrtletí rekordní tržby ve výši 599 milionů dolarů

[Tisková zpráva] Společnost dosáhla 43% meziročního nárůstu příjmů v České republice a na Slovensku

Sdílet

PRAHA, 28. února 2008 – Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu, oznámila rekordní tržby ve výši 599 milionů dolarů, kterých dosáhla ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2008, což představuje nárůst o 20 % oproti témuž období roku předchozího. Čistý zisk ve čtvrtém čtvrtletí činil 96 milionů dolarů (na základě GAAP standardu) a 124 milionů dolarů (na základě non-GAAP standardu).

„Autodesk má za sebou další čtvrtletí velmi dobrých hospodářských výsledků, kterým završuje svůj další rekordní rok,“ uvádí Carl Bass, prezident a CEO společnosti Autodesk. „Výsledky demonstrují sílu a stabilitu našeho obchodního modelu. Zůstáváme optimističtí i pro následující rok, hlavně díky naší geografické, zákaznické i průmyslové diverzifikaci, která pomáhá chránit Autodesk před změnami na kterémkoliv specifickém trhu, “ dodává C. Bass.

Výkon Autodesku byl ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2008 ovlivněn silným nárůstem tržeb na mezinárodních trzích a tržeb z nových licencí, stejně tak jako pokračujícím přechodem zákazníků z 2D na 3D návrhová řešení. Vyrovnal se tím růst tržeb na amerických trzích, který byl pomalejší, než se očekávalo.

„Meziroční nárůst příjmů Autodesku v České republice a na Slovensku dosáhl ve čtvrtém čtvrtletí úctyhodné hodnoty 43 %“, říká David Palas, ředitel pražského zastoupení Autodesku. „Důvodem tohoto růstu byly skvělé výsledky v prodeji oborových řešení. Pomáhá nám samozřejmě příznivý vývoj hospodářství a průmyslové výroby v obou zemích a to jak v oblasti stavebnictví, tak tradičně v silné strojírenské výrobě. Například strojírenský 3D nástroj Autodesk Inventor zaznamenal v tržbách ve čtvrtém čtvrtletí téměř 80% meziroční nárůst. Za celý uplynulý fiskální rok jsme u strojírenských řešení v obou zemích docílili více než 50% nárůstu příjmů v porovnání s rokem předchozím. Obdobně výborné výsledky jsme zaznamenali také v prodeji řešení pro oblast architektury a infrastruktury, a to prakticky u všech klíčových 3D produktů, tj. AutoCAD Architecture, Revit a Civil 3D. Pozitivním faktem je pro nás také to, že drtivá většina uživatelů nakupovala licence našich produktů spolu s abonentní smlouvou tzv. Subscription, což jim přináší řadu přínosů.“

Tržby v regionu EMEA vzrostly o 38 % na 262 milionů dolarů v porovnání se čtvrtým čtvrtletím fiskálního roku 2007. Tržby v Asii a Pacifiku se meziročně zvýšily o 24 % na 131 milionů dolarů. Silný růst na těchto mezinárodních trzích byl kompenzován 2% meziročním růstem na americkém kontinentu.

Kombinované tržby ze segmentu modelovacích 3D vertikálních návrhových nástrojů jako jsou Inventor, Revit, Civil 3D a software NavisWorks vzrostly oproti loňskému čtvrtletí o 21 % na 146 milionů dolarů. Autodesk prodal přibližně 21 000 komerčních licencí produktů Revit a NavisWorks, přes 17 000 komerčních licencí produktu Inventor a přes 7 500 komerčních licencí produktu Civil 3D. Tržby z nových licencí se v porovnání s loňským čtvrtletím zvýšily o 30 %.

Tržby ve fiskálním roce 2008 činily 2,172 miliardy dolarů, což představuje 18% nárůst v porovnání s fiskálním rokem 2007. Čistý zisk ve fiskálním roce 2008 činil 356 milionů dolarů (na základě GAAP) a 456 milionů dolarů (na základě non-GAAP). Čistý zisk ve fiskálním roce 2007 činil 290 milionů dolarů (na základě GAAP) a 375 milionů dolarů (na základě non-GAAP). Podrobnější informace o finančních výsledcích a budoucím vývoji na adrese: http://pressre­leases.autodes­k.com/index.php?s=pres­s_releases&item=395%3C%2­Ftd%3E.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).