Hlavní navigace

Autodesk rozšiřuje možnosti aplikace AutoCAD 2011 novými funkcemi pro koncepční navrhování a produktivnější rýsování

[Tisková zpráva] Produkty AutoCAD 2011 jsou certifikovány pro Windows 7 a přinášejí nejžádanější nové funkce, které uživatelům zjednoduší práci na návrzích

Sdílet

PRAHA, 20. dubna 2010 – Společnost Autodesk. (NASDAQ: ADSK) oznámila dostupnost softwarových produktů řady AutoCAD ve verzi 2011, včetně AutoCAD 2011, nejpoužívanější platformy pro navrhování a dokumentaci ve 2D a 3D, a aplikace AutoCAD LT 2011 pro profesionální přesné rýsování ve 2D. Nové verze aplikací AutoCAD přinášejí efektivní funkce – například nové nástroje pro modelování povrchů nebo průhlednost objektů a vrstev – které pomohou návrhářům analyzovat nápady a maximalizovat produktivitu. Produkty AutoCAD 2011 jsou certifikovány pro Microsoft Windows 7 a jsou podporovány jako kompatibilní v operačních systémech Windows 7 Home Premium, Professional, Enterprise a Ultimate, dále pak ve Windows Vista a Windows XP.

„Ve verzích 2011 jsme investovali do zvyšování produktivity kreslení a přidali silnou sadu nových funkcí pro 3D modelování. Ty jsou určeny hlavně pro koncepční navrhování a pomohou milionům uživatelů AutoCADu po celém světě posunout kvalitu jejich navrhování dále,“ řekl Guri Stark, viceprezident pro AutoCAD a platformní produkty. „Implementovali jsme také mnohé z funkcí na přání členů uživatelské skupiny Autodesk User Group International (AUGI). Zaměřili jsme se přitom na nové nástroje, s nimiž se uživatelé naučí rychle pracovat, avšak mohou mít velký dopad na jejich každodenní práci.“

AutoCAD 2011 poskytuje návrhářům vyspělejší nástroje pro koncepční navrhování, větší flexibilitu a kontrolu při navrhování ve 3D:

 • Nové nástroje pro modelování povrchů umožňují uživatelům snadno vytvářet hladké povrchy a přechody mezi povrchy, zatímco vzájemná asociativnost udržuje vztahy mezi všemi objekty.
 • Podpora mračen bodů až pro dvě miliardy bodů umožňuje uživatelům rychle vizualizovat naskenované objekty přímo v pracovním prostoru pro modelování.
 • Odvozené vazby umožňují návrhářům definovat vazby v průběhu kreslení.
 • Vylepšené příkazy pro šrafování poskytují vyšší efektivitu kreslení, zatímco nové šrafovací vzory s gradienty umožňují uživatelům přidat do výkresů více barev a stínování.
 • Nástroje pro úsporu času, dříve dostupné pouze zákazníkům programu Autodesk Subscription, jsou nyní k dispozici všem uživatelům AutoCADu.

AutoCAD LT 2011 staví na své pověsti nástroje pro produktivní práci novými příkazy, které zvyšují efektivitu při každodenních úkolech. Kromě vylepšení příkazů pro šrafování a nástrojů pro úsporu času, které se objevují i v aplikaci AutoCAD 2011, přináší AutoCAD LT 2011 nové nástroje, které poskytují uživatelům další možnosti pro ovládání vzhledu výkresů:

 • Průhlednost pro objekty a hladiny poskytuje nové možnosti pro správu vzhledu výkresů a komunikaci záměru návrhu.
 • Nová vícefunkční uchopení křivek výrazně zrychlují a zjednodušují jejich úpravy.
 • Možnost vytvořit nebo vybrat podobné objekty na základě vlastností stávajících objektů pomáhá uživatelům šetřit čas při vytváření a úpravách geometrie.

Vertikální řešení postavená na platformě AutoCAD 2011
Aktualizované portfolio softwaru založeného na platformě AutoCAD obsahuje následující aplikace pro různá průmyslová odvětví.

 • AutoCAD Architecture 2011 pro efektivní architektonické kreslení a dokumentaci nabízí nové geometrické a rozměrové vazby a také renovační nástroje, jež urychlí navrhování.
 • AutoCAD Electrical 2011 pomáhá návrhářům elektrických řídicích systémů rychle vytvářet návrhy řídicích systémů a snadno přistupovat k rozsáhlému katalogu informací pro velké projekty elektrického ovládání.
 • AutoCAD Mechanical 2011 se svým optimalizovaným návrhovým prostředím poskytuje uživatelům podstatně lepší přístup k výkonné funkčnosti kótování, která automaticky uspořádá kóty součástí s ostatními vlastnostmi výkresu, aniž by bylo nutné otevírat zvláštní dialogové okno.
 • AutoCAD MEP 2011 nabízí větší produktivitu návrhářům a projektantům technického zařízení budov (TZB). Má nové funkce pro vytváření a ukládání názvů bloků AutoCADu, určování sklonu potrubí a paralelní směrování trubek.

Dostupnost
Dostupnost produktů se v různých zemích liší. Podrobnosti a informace o možnostech nákupu viz www.autodesk.com/pur­chaseoptions.

O společnosti Autodesk
Autodesk, Inc. je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového, technického a animačního softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 rozvíjí Autodesk nejširší portfolio špičkových softwarových aplikací, které pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady v digitální doméně ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 100 i posledních 15 vítězů Oscara za nejlepší vizuální efekty pomocí softwarových nástrojů společnosti Autodesk navrhuje, vizualizuje a simuluje své nápady. Šetří tak čas a peníze, zvyšují kvalitu a rozvíjejí inovace, které znamenají konkurenční výhodu. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webu www.autodesk.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).