Hlavní navigace

Autodesk vylepšuje geodetický software pro distribuční společnosti, telekomunikace a státní správu

[Tisková zpráva] Nové aplikace přinášejí plně integrovanou platformu pro správu prostorových dat a vlastnictví návrhů.

Sdílet

PRAHA, 31. března 2008 – Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu, oznámila na své regionální tiskové konferenci Autodesk World Press Days Europe 2008 nejnovější verze svých geodetických softwarových řešení, která poskytují uživatelům v distribučních a telekomunikačních organizacích a státních úřadech výkonnou, cenově dostupnou a flexibilní geodetickou platformu. Vylepšení aplikací AutoCAD Map 3D 2009, Autodesk MapGuide Enterprise 2009 a AutoCAD Raster Design 2009 staví na jejich základních vlastnostech pro otevřený přístup k datům a součinnost s jinými návrhovými, GIS a IT systémy. Navíc nové produkty nabízejí vylepšené, intuitivní uživatelské prostředí a nové nástroje, jež pomohou organizacím rychle zužitkovat odborné znalosti AutoCADu a stávající prostorová data.

„Globální infrastruktura čím dál více zaostává za potřebami rozvíjejících se i rozvinutých zemí, přitom organizace a úřady, které musí tento problém řešit, se potýkají s nedostatkem zkušených pracovníků,“ řekla Lisa Campbell, viceprezidentka Autodesk Geospatial. „Geodetická řešení Autodesku spojují návrhové a geoprostorové informace, aniž by vyžadovala složité přizpůsobování. Uživatelé tak mohou přijímat rychlá, informovaná rozhodnutí, zvyšovat technické standardy – a v důsledku urychlovat dokončování projektů.“

S geodetickými řešeními generace 2009 rozvíjí Autodesk dva klíčové principy řešení potřeb zákazníků: otevřenou, flexibilní a interoperabilní geodetickou platformu a nástroje, s nimiž se snadno pracuje. Nová vylepšení staví na otevřené architektuře, která zachovává integritu dat a pomáhá zajistit snadnou výměnu zásadních návrhových a prostorových informací mezi systémy. Softwarové aplikace a jejich otevřená programovací rozhraní slouží jako základna pro řešení vytvořená Autodeskem a nezávislými vývojáři na zakázku pro společnosti v oblasti technických služeb.

Ještě efektivněji použitelná geodetická platforma
V rámci svého nasazení pro interoperabilitu a flexibilitu se Autodesk neustále snaží pomáhat zákazníkům získat maximální užitek z jejich investic do hardwaru a softwaru. Aplikace AutoCAD Map 3D 2009 toto úsilí odráží: Byla ověřena se softwarem Citrix Presentation Server v rámci programu Citrix Ready, takže nabízí zákazníkům více možností nasazení. Zákazníci mohou při budování efektivních, ekonomických řešení práce s návrhy a prostorovými daty využít aplikaci AutoCAD Map 3D v aplikačním prostředí Citrix a získat tak konsolidovaný provoz s jedním bodem správy.

Další zásadní nová funkčnost aplikace AutoCAD Map 3D 2009 obohacuje uživatelské prostředí a staví na technologii Feature Data Object (FDO), která jako zásadní součást geodetické platformy Autodesku umožňuje zákazníkům pracovat s datovými formáty, jež jim vyhovují. Zaručuje přitom konzistentní přístup k datům bez ohledu na zdroj nebo umístění.

  • Automatická instalace aplikace AutoCAD 2009 — Při instalaci aplikace AutoCAD Map 3D 2009 se zároveň automaticky nainstaluje i AutoCAD 2009, takže zákazníci mohou využívat osvědčený, spolehlivý software, který představuje standard ve své třídě (viz související tisková zpráva „Nová generace platformy AutoCAD zvyšuje produktivitu návrhářů“).
  • Praktická vylepšení uživatelského rozhraní – Nový nástroj Tvorba výrazů poskytuje konsolidované uživatelské rozhraní pro všechny funkce včetně dotazů a matematických operací s daty importovanými technologií FDO.
  • Rychlejší tvorba a úpravy dat — Klíčové úkoly editace a tvorby atributů byly zjednodušeny a zdokonaleny přidáním standardních příkazů AutoCADu pro přístup ke geodetickým datům prostřednictvím technologie FDO. Nová pravidla rozdělení a sloučení umožňují snadno editovat polygonové objekty.
  • Jasnější, informativnější mapy a plány — Vylepšené funkce popisků a anotací obohacují návrhy, mapy a plány, které využívají data zpřístupněná technologií FDO.

Nástroje zvyšují hodnotu skenovaných dat
Při efektivnější práci s prostorovými návrhy se uplatní i aplikace AutoCAD Raster Design 2009. Ta rozšiřuje možnosti AutoCADu a aplikací na něm založených a umožňuje získat maximum ze skenovaných výkresů, map, leteckých fotografií, satelitních snímků a digitálních elevačních modelů. AutoCAD Raster Design 2009 spolupracuje s geodetickými řešeními Autodesku a dalšími aplikacemi založenými na softwaru AutoCAD a obsahuje nové rozhraní s pásem karet pro rychlejší vizuální přístup k příkazům a vyšší produktivitu uživatelů.

Platforma webových map obsahuje inovace od open source komunity
Autodesk MapGuide Enterprise je výkonná mapová platforma pro rychlé, snadné a ekonomické zpřístupňování geodetických informací na webu. Protože je postavena na produktu MapGuide Open Source, spojuje inovace široké komunity vývojářů se zaručenou kvalitou a podporou typickou pro proprietární aplikace.

Nová verze obsahuje flexibilní grafické šablony webu, které vycházejí z technologie Fusion poskytnuté nedávno společností DM Solutions Group komunitě MapGuide Open Source. Technologie Flexible Web Layout urychluje vývoj aplikací webových map vytvořených s aplikacemi Autodesk MapGuide Enterprise 2009 a MapGuide Open Source 2.0 (byla nedávno uvolněna na webu http://www.os­geo.org/mapgu­ide). S technologií Flexible Web Layout nepotřebují weboví návrháři a softwaroví vývojáři specifické znalosti geodetických aplikací, aby mohli vytvářet aplikace webových map.

Autodesk MapGuide Studio 2009, tvůrčí nástroj produktu Autodesk MapGuide Enterprise, rovněž podporuje technologii Flexible Web Layout a umožňuje vývojářům snadno přecházet mezi souborem šablon návrhu a vývojem aplikační funkčnosti přetahováním myší.

Podpora efektivních a ekonomických inženýrských služeb
„Jsme dlouholetým uživatelem geodetického softwaru Autodesku a jeho řešení nám pomáhají zkvalitňovat naše podnikové procesy využitím informací z technických návrhů k lepší správě majetku,“ řekl Greg Braswell, informační manažer vodovodního a kanalizačního systému odboru veřejných prací města San Francisco. „Produkty AUtodesku nám umožňují integrovat správu majetku a GIS s našimi inženýrskými, projekčními a stavebními týmy, zkvalitňovat pracovní postupy, dosahovat větší přesnosti dat a přitom šetřit peníze. Máme s nimi záruku, že se ty správné informace dostanou ve správný čas k těm správným lidem.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).