Hlavní navigace

Autor umělecké koncepce výstavy ORBIS PICTUS on-line na webu ČT

[Tisková zpráva] Petr Nikl, výtvarník a autor umělecké koncepce interaktivní expozice ORBIS PICTUS aneb Brána do světa tvořivé lidské fantazie bude v úterý 20. března od 14.00 hod. odpovídat na dotazy diváků a návštěvníků webu ČT.

Sdílet

Své dotazy mu mohou položit už teď na internetové adrese: http://www.ces­katelevize.cz/chat

Česká televize je hlavním mediálním partnerem interaktivní expozice ORBIS PICTUS, která probíhá v Českém muzeu hudby v Praze od 15. března do 30. dubna 2007. Poté bude uvedena v Brně od 11. 5. do 17. 6. v Domě umění města Brna, v Kroměříži od 21. 6. do 26. 8. v Květné zahradě, a v Opavě od 4. do 30. 9. v Kostele sv. Václava. Světová premiéra expozice se uskutečnila 29. června 2006 ve Francii v Paříži v Českém centru, kde se těšila velkému zájmu médií a široké veřejnosti.

Hlavní inspirací je dílo Labyrint světa a ráj srdce Jana Amose Komenského,“ říká Petr Nikl, výtvarník, performer, loutkoherec a hudebník a především autor monumentálního nafukovacího srdce a labyrintů hlasu – zvukového nástroje v interiéru, pracujícího s ozvěnou strun klasického piána a dalších objektů. Diváci se od něj mohou dozvědět nejen mnoho zajímavého o výstavě, ale i ze zákulisí jejích příprav nebo i to, jak poté, kdy jej oslovili iniciátoři projektu Jiří a Radana Waldovi, získal pro projekt další umělce, autory interaktivních nástrojových objektů a instalací, Milana Caise, Luboše Fidlera, Ivana Havlíčka, Martina Janíčka, Jaroslava Kořána, Petra Lorence, Jiří Melzera, Ondřeje Smeykala, Václava Smolku, Čestmíra Sušku, Zdenka Šmída, Miloše Vojtěchovského.

Více informací: http://www.pam­paedia.cz