Hlavní navigace

Autorský kolektiv společnosti Andersen přichází s novou knihou o E-BUSINESSU

[Tisková zpráva]

Sdílet

Autorský kolektiv společnosti Andersen přichází s novou knihou o E-BUSINESSU

Praha, 5. prosince 2001 – V úterý 4. prosince 2001 vychází nový praktický průvodce Právní a daňové aspekty e-obchodu. Knihu, jejímiž autory jsou společníci a zaměstnanci advokátní kanceláře Weinhold Andersen Legal, v.o.s., a poradenské společnosti Andersen, vydává prestižní nakladatelství Linde Praha.

„Důraz jsme kladli na praktický přínos pro podnikatele na internetu. Nejde o vědeckou monografii,“ říká advokát Pavel Svoboda, jeden z autorů knihy. „Cílem publikace je zpracovat srozumitelnou formou právní a daňové otázky elektronického obchodu, nikoliv právně analyzovat internet jako takový,“ dodává Svoboda.

„Kniha bude užitečným průvodcem pro mě i mé kolegy, internetové podnikatele,“ řekl včera během slavnostního křestu knihy novinář Ondřej Neff. Velká pozornost je věnována problematice doménových jmen, reklamě na internetu, ochraně osobních dat a elektronickému podpisu. Druhá část knihy se zabývá problematikou smluv uzavíraných po internetu, ochraně spotřebitele a rozhodování sporů z elektronicky uzavřených smluv. Neobvyklou, ale o to cennější součástí, je popis daňových otázek souvisejících s elektronickým obchodem. Nechybí ani pohled na problematiku z hlediska mezinárodního práva soukromého.

Přínos knihy spočívá nejen v tom, že se zabývá často neřešenými otázkami e-commerce, ale také ve zkušenostech autorů, kteří působí v jedné z největších světových poradenských firem, a s praktickými aspekty elektronického obchodu se setkávají během své každodenní konzultantské činnosti. Zvláštností je, že celý text knihy je k dispozici na internetové stránce www.ebuchta.cz.

Posláním společnosti Andersen (dříve Arthur Andersen) je budování vztahů a nacházení nových řešení, která pomáhají dynamickým lidem a organizacím vytvářet hodnotu. Více než 85 tisíc zaměstanců společnosti Andersen poskytuje v 84 zemích celého světa poradenské služby té nejvyšší kvality v oblasti podnikatelského poradenství, auditu, daňového poradenství a poradenství v oblasti Corporate Finance. Odborníky naší společnosti spojuje jednotná celosvětová organizační struktura, díky níž mají přístup k celofiremním znalostním databázím a která jim umožňuje veškeré problémy řešit kreativně a efektivně. Společnost Andersen je součástí mezinárodní poradenské sítě Andersen Worldwide a od svého založení v roce 1913 zaznamenává velice úspěšný růst.

Advokátní kancelář Weinhold Andersen Legal je součástí mezinárodní sítě právnických kanceláří Andersen Legal, která sdružuje přes 2 700 právníků v 35 zemích světa. Andersen Legal se zaměřuje na poskytování právních služeb na té nejvyšší úrovni, což umožňuje jednak dokonalá znalost domácího právního prostředí, jednak možnost čerpat z bohatých mezinárodních zkušeností odborníků pracujících pro mezinárodní poradenskou síť Andersen Worldwide. Advokátní kancelář Weinhold Andersen Legal se zaměřuje na poskytování právních služeb především v oblasti obchodního, finančního, pracovního, autorského a procesního práva. Zvláštní pozornost je přitom věnována právu duševního vlastnictví a informačních systémů.

AMI Communications:
Milan Vacík
tel.: 0724/012 619
e-mail: milan.vacik@a­mic.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).