Hlavní navigace

Autoškola národa poradí, pobaví i ke hře naladí – 15. 10. živě na ČT1

[Tisková zpráva] Jak docílit, aby naše jízda byla úsporná a bezpečná? A kteří řidiči jsou lepší? Češi, nebo Moravané? To prokáže Autoškola národa v sobotu 15. října na Jedničce od 20:00 hodin. Zábavně soutěžní večer v přímém přenosu uvádějí Lucie Výborná a Aleš Háma. Účinkují: Jitka Schneiderová, Pavel Zedníček, Jana Boušková a Miloš Knor. Režie Michael Čech.

Sdílet

V pořadí třetí Autoškola národa bude prvním velkým celonárodním testem dopravních pravidel od zásadní legislativní úpravy bodového systému a pokut pro řidiče, k níž došlo letos v srpnu. Diváci, kteří se zapojí do hlasování, budou hodnoceni již podle nových pravidel.

Hlavní téma největšího celostátního testu řidičských dovedností 15. října 2011 zní: úsporná a bezpečná jízda. V čele soutěžních týmů stanou známí umělci. Čechy povedou Jana Boušková a Miloš Knor, Moravany Jitka Schneiderová a Pavel Zedníček.

Diváci ČT1 se dozvědí, že jezdit bezpečně a předvídavě znamená také uspořit za palivo. Opět si vyzkouší, jak zvládají řešení běžných dopravních situací. Pokud své odpovědi pošlou pomocí SMS, zjistí, kolik by zaplatili na pokutách, kolik by získali trestných bodů a jestli by nepřišli o virtuální řidičský průkaz. A jeden z diváků vyhraje osobní automobil.

Samotné testování – v podobě 3D animací reálných dopravních situací – bude rozděleno do tří soutěžních bloků po pěti otázkách. Diváci si vyberou ze tří možností. Jen jedna z odpovědí bude ta správná.

Otázky se budou týkat mimo jiné jízdy křižovatkou, přednosti v jízdě pro tramvaje, způsobu jízdy v připojovacím pruhu na dálnici či řízení provozu na křižovatce policistou. Novinkou jsou situace zaměřené na cyklisty a chodce. Na přípravě soutěžních otázek se podílel přední český expert na dopravní právo JUDr. Jan Kněžínek společně s odborníky z BESIP a dopravní policie.

Součástí živého vysílání budou ukázky praktické jízdy zaměřené na úspornou jízdu a natočené na Polygonu Jihlava pod dohledem školitele bezpečné jízdy Jiřího Patery.

Autoškolu národa podporuje Ministerstvo dopravy, BESIP a Policie ČR. „Víme, že projekty tohoto typu reálně zvyšují znalosti pravidel provozu, povědomí o významu bezpečné jízdy, snižují dopravní nehodovost i počty zraněných a usmrcených v silničním provozu. Proto projekt Autoškola národa dlouhodobě podporujeme,“ říká zmocněnec ministra dopravy pro oblast bezpečnosti silničního provozu a legendární účastník automobilových závodů Paříž-Dakar Karel Loprais.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).