Hlavní navigace

Avaya a Lenovo poskytnou uživatelům notebooků ThinkPad vylepšenou podporu komunikace přes protokol IP

[Tisková zpráva] Profesionální uživatelé budou mít při své práci přístup k plnému rozsahu telefonních funkcí spolu s nejvyšší úrovní zabezpečení a jednoduchým ovládáním

Sdílet

VoiceCon, Orlando, Florida, 26. března 2007 – Společnosti Lenovo a Avaya oznámily záměr spolupracovat na vývoji řešeních postavených na sjednocené komunikaci (Unified Communications) a protokolu IP, které spojí špičkové technologie obou firem. Lenovo a Avaya vyvinou společné úsilí, které zlepší práci uživatelů notebooků ThinkPad s využitím komunikace nad protokolem IP. Profesionální uživatelé budou mít během telefonování ze svých přenosných počítačů k dispozici nejvyšší možnou úroveň zabezpečení, použitelnosti i kvality služby.

Avaya je předním světovým poskytovatelem aplikací, softwaru a služeb pro firemní komunikaci. Lenovo je předním výrobcem osobních počítačů; společnost vyrábí nejlépe zkonstruovaná a zabezpečená PC na světě.

Společně vyvinuté řešení umožní, aby čtečky otisků prstů a technologie Password Manager (správce hesel) společnosti Lenovo poprvé v historii podporovaly řešení IP Softphone společnosti Avaya. Autentizace (ověření totožnosti) prostřednictvím otisku prstu tak získá na popularitě. Cílem kombinovaného řešení je pomoci bránit neautorizovaným voláním z PC a přístupu k uživatelově seznamu kontaktů a historii telefonních hovorů. Technologie je z hlediska uživatele jednoduše použitelná; biometricky zabezpečený přístup ke komunikačním funkcím získá uživatel jediným dotekem na čtečku otisků prstů, která je na notebooku na ploše pro zápěstí.

Na konferenci VoiceCon byla jako jedna z budoucích funkcí představena také integrace mezi předním softwarem pro IP komunikaci od společnosti Avaya a technologií ThinkLight (dioda LED umístěná na horním okraji víka notebooku) společnosti Lenovo. Tato nová technologie umožní transformovat funkci osvětlení klávesnice do vizuálního varovného signálu spojeného s kontrolou hlasových zpráv.

„Řešení společnosti Avaya pro IP telefonii umožňuje ve spojení s notebooky ThinkPad uživatelům nepřetržitý přístup k telefonu v jejich kanceláři. Ať už jsou doma nebo na cestách, mají pracovní telefon neustále k dispozici na svém osobním počítači a mohou bezpečně vyřizovat veškeré hovory“, říká Vlastimil Šolc, generální ředitel Avaya Czech Republic and Slovakia.

Podle průzkumu společnosti Synergy Research zveřejněného v rámci studie 2006 Worldwide VOIP Forecast bude v letošním roce až 68 procent telefonní komunikace v rámci firem realizováno přes protokol IP.

Uvedení první verze řešení sjednocené komunikace společnosti Avaya pro notebooky ThinkPad je plánováno na 3. čtvrtletí letošního roku.