Hlavní navigace

Avaya představuje nového desktopového klienta unifikované komunikace

[Tisková zpráva] Avaya one-X™ Communicator nabízí údaje o dostupnosti a podporuje přenos zvuku a videa na různých protokolech

Sdílet

Praha, 19. března 2008. – Společnost Avaya, přední světový poskytovatel aplikací, systémů a služeb pro obchodní komunikaci, představila řešení Avaya one-X™ Communicator, které kombinuje telefonování s počítačovým videem, podporuje vizuální hlasovou schránku, informace o dostupnosti, e-mail, systémy okamžitého zasílání zpráv, konferenční hovory a rovněž obsahuje adresáře a historii kontaktů. Z této aplikace lze jediným kliknutím spustit prakticky jakoukoliv formu komunikace, včetně aplikací od jiných dodavatelů, využívajících odlišné protokoly. Návrh nového a jednoduše použitelného rozhraní maximalizuje pohodlí a produktivitu zaměstnanců.

Avaya one-X Communicator podporuje komunikační protokoly H.323 a SIP. „Avaya one-X Communicator nabízí velmi flexibilní a výkonné řešení pro podniky i zaměstnance,“ řekla Mary Dunlop, viceprezidentka, Unified Communications Product Management, Avaya. „S jedinou počítačovou aplikací si mohou uživatelé přesněji a efektivněji volit, jak a kdy komunikovat.“

Avaya one-X Communicator dále dodává agregované a bohaté informace o dostupnosti do počítače, který podporuje Avaya Intelligent Presence Server (IPS). Úvodní verze aplikace one-X Communicator kombinuje sledování dostupnosti z řešení Avaya Communication Manager se systémem okamžitého zasílání zpráv na serveru Microsoft Office Communications Server; další verze Intelligent Presence budou podporovat i další zdroje.

Společnost Polycom, strategický alianční partner společnosti Avaya, poskytuje technologie zpracování videa. ,„Integrace Polycomu a prostředí unifikované komunikace Avaya činí vizuální komunikaci tak jednoduchou, jako je telefonní hovor,“ řekl Joe Sigrist, senior viceprezident a generální ředitel pro videořešení, Polycom. „Video se nyní stává praktickým a výkonným rozšířením komunikačních nástrojů Avaya, které lidé používají každý den v práci v rámci intuitivního prostředí unifikované komunikace.“

Mezi další možnosti aplikace one-X Communicator patří vizuální a zvukové konference, díky nimž zaměstnanci vidí, kdo se připojil a kdo vstoupil do konferenčního hovoru v systému Avaya Meeting Exchange, a mají důležité podpůrné informace k diskusi.

Avaya one-X Communicator bude celosvětově dostupný v květnu a je součástí řešení Avaya Unified Communications for Teleworkers and for Mobile Workers a Avaya Unified Communications Standard Edition. Společnost Lenovo bude v rámci posilování strategické aliance s Avaya dodávat verzi pro notebooky ThinkPad/Thin­kCentre s jedinečnou bezpečnostní integrací a upozorňováním a využitím jednoduchého IP telefonu.

Avaya one-X Communicator je součástí sady klientů one-X, včetně Avaya one-X Portal. Uživatelé mají přístup k portálu one-X s použitím Microsoft Internet Explorer, Firefox nebo Safari na počítačích s operačními systémy Windows, Linux nebo Apple.