Hlavní navigace

Avaya rozšiřuje nabídku pro malé a střední podniky významným vylepšením řešení inteligentních komunikací

[Tisková zpráva] Avaya IP Office s novou sadou softwaru a modulárního hardwaru zpřístupňuje nyní bezpečnou a spolehlivou IP telefonii i velmi malým podnikům. Session Initiation Protocol (SIP) trunking umožňuje značně snížit náklady na telefonování. Podniky používající IP Office mohou snadno přejít na nový software; nástroje pro dálkovou diagnostiku umožňují prodejcům přizpůsobit řešení požadavkům svých klientů a poskytovat jim aktivní technickou podporu

Sdílet

Guildford, Velká Británie, 14. února 2007 – Společnost Avaya Nic., světový lídr v oboru firemních komunikačních aplikací, systémů a služeb, představuje významné vylepšení svojí sady sdružených IP telefonických řešení pro inteligentní komunikaci, zaměřené speciálně na malé a střední podniky (SMB). Nová verze softwaru IP Office 4.0 s edicemi Standard a Professional přináší i té nejmenší firmě snadný a cenově dostupný způsob využití pokročilé komunikace na bázi IP pro zlepšení produktivity, služeb zákazníkům a prakticky každého podnikového procesu. Kromě nového softwaru IP Office rozšířila Avaya také svoje stávající portfolio serverů zavedením nového komunikačního serveru IP Office 500.

Výsledky vývoje společnosti Avaya umožňují organizacím také přístup k levnějším telefonickým službám od poskytovatelů nabízejících Session Initiation Protocol (SIP) trunking, což může zredukovat náklady na telefonování až o polovinu. SIP je protokol řídící společné putování hlasových a datových signálů přes sdruženou komunikační síť. SIP trunk se podobá telefonní lince, ale hovory probíhají přes IP síť namísto veřejné komutované telefonní sítě.

Na základě svých výzkumů v oblasti sdružených komunikačních technologií představuje společnost Avaya dvě verze vylepšeného softwaru pro systém Avaya IP Office – IP 500, který je vlajkovou lodí řešení Avaya pro malé a střední podniky. Standard Edition je určena pro velmi malé podniky a obsluhuje až 32 uživatelů. Professional Edition umožňuje firmám využívat výhod lepší mobility, síťového propojení vzdálených míst (multi-site networking) nebo analýzy a podpory zákaznických služeb (customer service intelligence) a lze ji rozšířit až na 270 uživatelů.

Kromě nového softwaru IP Office rozšířila Avaya také svoje stávající portfolio serverů zavedením nového komunikačního serveru IP Office 500. Jeho kompaktní, modulární a flexibilní konstrukce podporuje telefonování, hlasové zprávy a kompletní sadu zákaznických služeb – to vše za atraktivní ceny pro malé a střední podniky.

Nový software IP Office spolu s komunikačním serverem přináší řešení, které umožňuje malým a středním podnikům nakupovat jen to, co právě potřebují, a podle potřeby přidávat další uživatele nebo funkce prostřednictvím softwarových licencí, které jsou kompatibilní také s dosavadními řešeními IP Office.

„IP Office jsme vytvořili přímo na míru pro malé podniky. To znamená, že má dostupnou základní cenu, komunikační možnosti pro „velký byznys“ a doplňky, které umožňují firmám přidávat další funkce, kapacity nebo lokality podle nárůstu jejich podnikatelských aktivit,“ řekl Geoffrey Baird, viceprezident a generální ředitel divize „Appliances, Mobility and Small Systems“ společnosti Avaya. „Věříme, že s touto novou verzí budou moci certifikovaní prodejci produktů Avaya rozšířit svůj tržní prostor a zároveň vylepšit služby pro svoje dosavadní zákazníky. Díky snadné možnosti upgradu pro stávající uživatele IP Office a novým funkcím, jako jsou SIP trunking a nástroje dálkové diagnostiky, mohou naše prodejní kanály dosáhnout vyšších příjmů a lépe podporovat a obsluhovat trh SMB. V budoucnu budeme pokračovat v zavádění dalších užitečných funkcí do následujících verzí našeho portfolia IP Office.“

Během uplynulých dvou let společnost Avaya a celosvětová síť jejích certifikovaných prodejců téměř ztrojnásobila prodej IP Office společnostem všech velikostí v téměř 70 zemích.

Řada IP Office 500 je podporována novou verzí softwaru IP Office 4.0 s edicemi Standard a Professional. Tato aplikace nabízí malým a středním podnikům množství užitečných funkcí:

  • Funguje jako SIP brána, přičemž nezáleží na tom, zda má podnik digitální, analogové nebo IP telefony. Podniky si mohou aktivovat nové služby SIP trunking a významně zredukovat náklady na telefonování.
  • Zavádí nové nástroje dálkové diagnostiky. Prodejci mohou lépe uspokojit požadavky zákazníka pomocí rychlého a aktivního nalezení a vyřešení problémů na dálku.
  • Přidává nové možnosti pro multi-site hot-desking (pracoviště sdílená více uživateli, umístěná v různých lokalitách), takže zaměstnanci se mohou připojit k libovolnému digitálnímu, analogovému nebo IP telefonu v jakémkoli místě firemní sítě a přesměrovat na něj hovory a hlasové zprávy.
  • Přidává nové možnosti pro multi-site hunt group (uživatelé v různých lokalitách sdružení do skupiny pro příjem hovorů), takže pracovníci v libovolném místě sítě mohou být součástí stejné skupiny pro směrování příchozích hovorů.

Společnost AMI-Partners předpovídá, že meziroční nárůst (CAGR) světového trhu malých a středních podniků pro pokročilé komunikace dosáhne v roce 2010 více než 30 procent. „Podobně jako velké společnosti chtějí také menší firmy těžit z výhod snížení nákladů pomocí sdružených komunikačních řešení. Dostupná cena, bezpečnost a mobilita – ve smyslu zajišťování přístupu pracovníků k funkcím poskytovaným v jejich kanceláři, když jsou na cestách nebo pracují z domu – jsou klíčové aspekty požadované v komunikačních systémech. Kromě toho chtějí malé a střední firmy takové systémy, které mohou být přizpůsobeny jejich unikátním potřebám na jejich specifickém trhu, ať už jde o právní firmu s jednou kanceláří nebo řetězec realitních poboček, které lze rozšiřovat, když se jejich podnikání rozrůstá,“ řekla Maria Carolina Guedes Smith, senior consultant společnosti AMI-Partners. „Dnes ohlášené rozšíření portfolia společnosti Avaya (platforma řady 500 a software verze 4.0) nastavuje novou laťku konkurenci a dokazuje úsilí společnosti Avaya pokračovat v upevňování svého vedoucího postavení na trhu SMB poskytováním řešení, která jsou navržena tak, aby přesně odrážela potřeby v segmentu malých a středních firem.“

Nové verze 4.0 softwaru IP Office a komunikační server IP Office 500 společnosti Avaya jsou dostupné po celém světě prostřednictvím rozsáhlé sítě prodejců Avaya, vyškolených v poskytování SMB řešení svým zákazníkům. Instalace a podpora budou zajišťovány obchodními partnery Avaya a týmem Avaya Global Services, který zahrnuje asi 9000 technolo­gických expertů působících po celém světě.