Hlavní navigace

AVG Technologies obdržela další osvědčení Virus Bulletin 100

[Tisková zpráva] Produkt AVG Internet Security Network Edition 8.5 získal certifikaci VB100

Sdílet

Amsterdam, 18. června 2009 – Společnost AVG Technologies informovala, že i nová verze 8.5 jejího produktu AVG Internet Security Network Edition získala certifikaci VB100, kterou uděluje odborný časopis Virus Bulletin. Bezpečnostní řešení AVG bylo testováno s výborným výsledkem a bylo jedním ze čtyř produktů, jimž se podařilo překročit osmdesát procent v oblasti retroaktivní ochrany.

Testování produktů, které běží na 64bitové verzi Windows Serveru 2003, se uskutečnilo v dubnu a květnu letošního roku. „Produkt AVG se ukázal jako velmi stabilní a spolehlivé řešení. Plošně dosáhl vysokých detekčních poměrů. Skvělý výkon, který si cenu VB100 jistě zaslouží,“ řekl na adresu AVG ředitel testovacího týmu magazínu Virus Bulletin John Hawes.

Postupy testu VB100
Hodnocení VB100 se uděluje produktu, který prošel náročnými testovacími kritérii v podmínkách laboratoře Virus Bulletin. Jde o součást oficiálního a nezávislého recenzního řízení. Základním požadavkem je, aby produkt ve svém standardním nastavení:

  • poskytoval 100% detekci malwaru, uvedeného na seznamu ‚In the Wild‘ organizace WildList v době testování
  • neuváděl chybné detekce při skenování prokazatelně čistých souborů

„Velmi nás těší, že jsme od magazínu Virus Bulletin toto poslední ocenění získali,“ uvedl technický ředitel AVG Technologies Karel Obluk. „Nezávislé testy nám pomáhají dodržovat standardy při vývoji bezpečnostních řešení a uživatelům zase dávají zasvěcené ujištění třetí strany o kvalitě produktů, které se hodnotí pro použití na konkrétních platformách,“ doplnil.

Další srovnávací testy, v nichž AVG Technologies v posledních letech získala certifikaci VB100, se uskutečnily na platformách Windows Server 2008, Windows Vista x64 a Windows XP Professional. Během posledního roku získala společnost hodnocení VB100 v každém testu, kterého se účastnila.

AVG Anti-Virus Network Edition poskytuje antivirovou, antispywarovou a antirootkitovou ochranu pracovištím a serverům. Kombinace LinkScanneru®, který kontroluje web v reálném čase, komplexního webového štítu a rychlých automatických aktualizací zajistí, že zákazník je nepřetržitě chráněn. Centralizovaná instalace a konfigurace pak umožňuje snadnou implementaci softwaru.

O magazínu Virus Bulletin
www.virusbtn.com
Virus Bulletin byl založen v roce 1989 jako odborný magazín určený pro antivirový průmysl. Velmi rychle začal být považován za předního specialistu v testování bezpečnostních řešení, která nás mají chránit před viry a podobným malwarem. Dnes je Virus Bulletin online informačním portálem a certifikačním subjektem. Poskytuje uživatelům nezávislé zprávy o posledním vývoji na poli antivirových a antispamových produktů. Každé dva měsíce navíc provádí certifikaci těchto produktů. V redakční radě tohoto odborného periodika najdeme přední světové experty na tuto problematiku.

O společnosti AVG Technologies:
www.avg.cz
AVG Technologies je přední mezinárodní poskytovatel bezpečnostních řešení. Produkty se značkou AVG chrání před stále rostoucím objemem různých typů škodlivého kódu 80 milionů počítačů v domácnostech i firmách, celkem ve 167 zemích světa. Společnost se sídlem v nizozemském Amsterdamu má téměř dvě desetiletí zkušeností s bojem proti kybernetickému zločinu a také jednu z nejmodernějších laboratoří pro detekci internetových hrozeb. AVG Technologies nabízí i volně dostupnou verzi, kterou lze bezplatně stáhnout z internetu, a dovoluje tak začínajícím uživatelům získat základní antivirovou ochranu. Zvýšit úroveň bezpečnosti ve verzi pro jednoho či více uživatelů lze pak snadno a bez velkých nákladů. Společnost disponuje celosvětovou sítí téměř 6000 prodejců, partnerů a distribučních týmů včetně Amazon.net, CNET, Cisto, Ingram Micro, Play.com, Wal-Mart a Yahoo!