Hlavní navigace

AVG Identity Protection nabízí uživatelům jistotu při používání internetového bankovnictví, nákupu v e-shopech i všech dalších elektronických operacích.

[Tisková zpráva] AVG Identity Protection nabízí uživatelům jistotu při používání internetového bankovnictví, nákupu v e-shopech i všech dalších elektronických operacích.

Sdílet

AMSTERDAM, Nizozemsko, 2. března 2009 – Společnost AVG Technologies představila aplikaci AVG Identity Protection (IDP) určenou ke zlepšení ochrany osobních a soukromých informací na internetu. Krádeže identity se totiž v současnosti staly internetovým zločinem číslo jedna. Podle průzkumu americké společnosti Javelin Strategy & Research se jejich obětí stalo pouze v USA za loňský rok téměř 10 milionů lidí, kteří utrpěli celkovou škodu ve výši 48 miliard dolarů. Ekonomiku Velké Británie stojí krádeže identit až 3,4 miliardy dolarů ročně, odhaduje zase Britská asociace CIFAS zaměřená na prevenci zneužívání cizí identity.

„Uživatelé musí mít jistotu, že při používání internetového bankovnictví nebo při nákupech v e-shopech nepřijdou o svou identitu,“ řekl generální ředitel AVG Technologies JR Smith. „Samotný antivirový program je přitom neochrání na té úrovni, jaká je v dnešním prostředí složitých a rychle se měnících útoků třeba. Potřebný klid nyní poskytne všem uživatelům AVG Identity Protection.“

Software nabízí uživatelům další vrstvu ochrany nad rámec jejich instalovaných řešení. Je přitom lhostejné, zda používají produkty AVG nebo bezpečnostní program od jiné firmy. IDP pracuje vedle všech nejčastěji používaných antivirů spolehlivě a kdykoli. Brání cíleným útokům na krádeže hesel, odcizení podkladů k internetovému bankovnictví, čísel kreditních karet a dalších cenných informací. Používá tzv. behaviorální analýzu, která zjišťuje odchylky od standardního chování programů v počítači. Pokud odhalí cokoli podezřelého, odstraní hrozbu a ukončí danou aktivitu ještě před zasažením uživatelových dat.

AVG Identity Protection je nejvýraznějším prvkem dnes uvolněné nové verze 8.5 u edicí programů určených pro domácnosti a malé i střední firmy. Technologie IDP se stala rovněž součástí produktu AVG Internet Security pro domácí použití, který poskytuje komplexní ochranu při všech činnostech na internetu. Společně s odstraněním rizik krádeží identity zajistí tento produkt počítač před napadením viry, spywarem, červy, neautorizovanými přístupy, trojskými koni, spamem, infikovanými weby i dalším škodlivým kódem. Uživatelé tak mohou bez obav surfovat po internetu, posílat e-maily, stahovat soubory i komunikovat například pomocí ICQ nebo Skype.

„Známe možná nebezpečí, kterým musí všichni uživatelé denně čelit,“ dodal Smith. „Naše produkty jsme navrhli takovým způsobem, aby tyto hrozby nepředstavovaly problém a kdokoli mohl s internetem nerušeně pracovat. Řešení AVG je snadné koupit, nainstalovat i používat a některá z nich jsou dokonce ke stažení zdarma.“

Vylepšení se dočkal i produkt AVG Free Edition. K nynější antivirové a antispywarové ochraně, bezpečnostnímu řešení pro online konverzaci a vyhledávání na internetu se nyní připojuje i tzv. Active Safe-Surf představující ochranu počítače při prohlížení internetových stránek v reálném čase. Ta je v dnešní době naprosto nezbytná, jelikož výrazná většina dnešních online hrozeb je na webu aktivní co nejkratší dobu. Active Safe-Surf však každou stránku zkontroluje na výskyt škodlivého kódu v momentě, kdy se uživatel chystá otevřít příslušný odkaz.

Další vylepšení se zaměřila zejména na produkty určené pro Exchange Servery, které se dočkaly centralizovaného anti-spamu. Tento krok má významně usnadnit práci síťovým administrátorům.

Další informace o technologii
AVG Identity Protection je založena na technologii, kterou firma AVG Technologies získala po akvizici společnosti Sana Security počátkem tohoto roku. Analyzuje chování jednotlivých programů, proto nepotřebuje ke své aktualizaci popisy známých škodlivých kódů a předejde snaze útočníků odcizit uživateli online identitu. Software se navíc průběžně učí i z informací uživatelů o reálných útocích a zajišťuje jejich neustálou ochranu.

„Každý den objeví laboratoře bezpečnostních společnostní desítky tisíc zcela nových vzorků malwaru,“ uvedl technický ředitel AVG Technologies Karel Obluk. „Abychom udrželi krok a ochránili uživatele, musíme neustále zlepšovat bezpečnostní systémy a přicházet s novými metodami ochrany. Techniky založené na sledování chování aplikací jsou dalším krokem k ochraně i před dosud neznámými hrozbami.“

AVG Active Safe-Surf ještě dále stupňuje ochranu uživatele vyhledáváním skrytých hrozeb na stránkách v reálném čase. Ve srovnání s jinými produkty pro bezpečné prohlížení webu, které spoléhají na databáze vytvářené pravidelným skenováním stránek, stanoví jejich bezpečnostní hodnocení na základě okamžité analýzy. Uživatel tak vždy získá odpovídající informaci o stavu konkrétní stránky v reálném čase.

Nový anti-spamový modul v AVG Anti-Virus SBS Edition a AVG Email Server Edition je založen na široce používaném enginu Mailshell, který zajišťuje stabilitu, kompatibilitu a snadnou centrální správu. Ta je o to snazší, že se všechny komponenty instalují najednou.

Dostupnost a cena
Veškeré produkty AVG 8.5 jsou k dispozici online, v obchodech i v dalších prodejních kanálech. AVG Identity Protection je zatím pouze v anglickém jazyce, přičemž lokalizované verze v jednotlivých jazycích uvolní společnost postupně během druhého čtvrtletí 2009. AVG Identity Protection stojí 595 Kč, při čemž ceny ostatních produktů se nemění.

Pro více informací o všech produktech AVG pro domácnosti i firmy navštivte www.avg.cz.

Sledujte také AVG na Twitteru: http://twitter­.com/officialav­gnews

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).