Hlavní navigace

AVG-Technologies oznámila akvizici Sana Software

[Tisková zpráva] Portfolio značky AVG rozšíří produkty, které zajišťují ochranu online identity a znamenají vstup firmy do amerického Silicon Valley

Sdílet

AMSTERDAM, Nizozemsko 13. ledna 2009 – AVG Technologies dnes oznámila akvizici společnosti Sana Security, jejíž technologie chrání uživatele před krádežemi online identity. Vychází přitom z bezpečnostního softwaru, který je založen na tzv. behaviorální analýze a aktivně chrání počítač před hrozbami z internetu. Obdobným způsobem chrání lidské tělo jeho imunitní systém. Technologie Sana doplňuje existující portfolio AVG a centrála firmy v kalifornském Redwood City bude prvním pracovištěm AVG Technologies v Silicon Valley.

„Akvizice Sany znamená pro AVG jeden z největších úspěchů v oblasti prevence krádeží osobních dat. Unikátní behaviorální software Sana v kombinaci s existující bezpečnostní technologií AVG poskytne komplexní nepřetržitou ochranu online identity v reálném čase. Toto řešení současně zůstane nadále nenáročné na systémové požadavky, aby byl zaručen optimální výkon počítače. To je hlavní požadavek jak domácích, tak firemních uživatelů,” řekl generální ředitel AVG Technologies J. R. Smith.

Na internetu se vyskytují stále sofistikovanější útoky, jejichž cílem je krádež osobních dat. Každodenně se objevují desítky tisíc nových počítačových hrozeb, jakými jsou trojští koně, rootkity či spyware. Technologie Sana nabízí nepřetržitou, proaktivní detekci ohrožení a automatické odstraňování škodlivého softwaru z počítače. Produkty přitom využívají k ochraně osobních údajů (loginů, hesel, informací o bankovních účtech a dalších důležitých datech, uložených v počítači) pokročilou technologii, která se svou činností podobá lidskému imunitnímu systému.

Tato technologie se „učí” normálnímu chování používaných aplikací a jejich vzájemné interakci. Ohrožení, způsobená chybami v softwaru či uživatelském nastavení, napadením malwarem nebo jinými útoky nutí programy k nestandardnímu chování. Behaviorální technologie tyto odchylky včas rozezná a odstraní hrozbu dříve, než jsou zasažena data uživatele. Software tedy brání hackerům v zachycení přenosu citlivých informací a jejich stažení z počítače.

Sana Security se stane včetně jejích výzkumných laboratoří Sana Labs integrovanou součástí společnosti AVG Technologies a bude také dále působit v americkém Silicon Valley. Akvizice znamená další milník v rozvoji společnosti AVG Technologies a je v souladu s její firemní strategií, tj. stále zlepšovat internetovou bezpečnost domácích uživatelů a malých a středních podniků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).