Hlavní navigace

AVG Technologies spouští AVG Mobilation for Android, první bezpečnostní řešení pro tablety

[Tisková zpráva] Světově nejpopulárnější bezpečnostní aplikace platformy Android bude na tabletech

Sdílet

AMSTERODAM – 23. března 2011 – AVG Technologies představuje nové bezpečnostní řešení pro tablety s platformou Android. V návaznosti na úspěch populární aplikace chytrého telefonu AVG Mobile Solutions, kterou si již stáhlo přes 9 milion lidí, ANTIVIRUSFree pro Android je nyní určen pro potřeby a možnosti nové řady tabletů.  

Podle nedávných zpráv z IT průmyslu, 2011 bude rokem, kdy se tablety stanou běžnou součástí života, jelikož miliony lidí budou surfovat na internetu, nahrávat si osobní údaje a využívat vícero aplikací na svém tabletu.  

Se zabezpečením  ANTIVIRUSFree pro tablety s platformou Android (AVG Mobilation for Android) jsou cenná data uživatelů a jejich přístroj chráněny pomocí zabezpečení založeného na cloud technologii, které se jednoduše používá, je stále aktualizována a nezatěžuje přístroj ani životnost baterie. 

Zabezpečení  tablet AVG Mobilation for Android může ověřovat aplikace a datové a mediální soubory v reálném čase, stejně jako další malware. Pokud se tablet ztratí nebo je odcizen, lze ho vysledovat na dálku a vymazat jeho obsah pro ochranu soukromí. Funkce zálohování také chrání kontakty, protokoly volání, záložky, zprávy a nainstalované aplikace na paměťové kartě SD. Každou aplikaci na telefonu lze uzamknout heslem, aby se dětem zabránil přístup k určité aplikaci či datům. 

Mobilní přístroje jsou důležité pro život většiny lidí a nyní se prakticky vyvinuly v kompletní počítače v kapse,“ řekl J.R. Smith, generální ředitel AVG Technologies. „Průzkum IDC předpověděl, že v letošním roce bude prodáno téměř 50 milionů tablet, což znamená, že více uživatelů si s sebou ponese ještě více digitálního světa. Následkem toho se zabezpečení přístrojů a ochrana dat stane důležitější.“ 

Mobilní přístroj je osobnější než počítač, který máme doma, protože se nachází vedle peněženky, domovních klíčů a obsahuje důležité údaje, kontakty, rodinné fotografie a vzpomínky,“ řekl Omri Sigelman, VP Marketing and Products, AVG Mobile Solutions. „Tablet se zabezpečením AVG Mobilation for Android Vás ochrání před hrozbami, které se zaměřují na krádež cenných informací v mobilních přístrojích. Dokonce Vám pomůže přístroj na Google Maps najít a na dálku vymazat jeho obsah, pokud se ztratí nebo je odcizen.“