Hlavní navigace

AVG uvolňuje zdarma ochranu před on-line hrozbami

[Tisková zpráva] Samostatný AVG LinkScanner® chrání v reálném čase všechny uživatele Windows bez ohledu na to, jaké používají ostatní bezpečnostní programy

Sdílet

Amsterdam 20. dubna 2009 – Společnost AVG Technologies dnes uvolnila ke stažení zdarma jako samostatný produkt AVG LinkScanner. Software v reálném čase chrání před náhodnými, skrytými i krátkodobými hrozbami na internetu, kde je každý den infikováno kolem dvou milionů stránek. Na 60 % podobných hrozeb navíc v krátké době mizí nebo se přesune jinam a pouhý antivirový program je proti tomuto typu útoků neúčinný. Všichni uživatelé tak nyní mohou získat další vrstvu ochrany i nad rámec jimi dosud používaných bezpečnostních programů.

„Jsme přesvědčeni, že každý uživatel počítače má právo na zajištění základní bezpečnostní ochrany,” řekl generální ředitel AVG Technologies J. R. Smith. „Infikované stránky představují větší hrozbu než klasické viry a mohou narušiti samotné základy internetu, stejně jako způsob, kterým jej využíváme. AVG LinkScanner jako součást našich produktů již chrání 80 milionů uživatelů AVG a dnešním krokem jej zpřístupňujeme také všem dalším zájemcům.“

Krátkodobost a proměnlivost dnešních on-line hrozeb vyžaduje kontrolu odkazů a stránek přesně ve chvíli, kdy se na ně uživatel chystá vstoupit. LinkScanner analyzuje odkazy v reálném čase a zajišťuje přesnější a relevantnější ochranu než jiné systémy bezpečného surfování. Informace o bezpečnosti stránky, staré několik dní nebo týdnů, totiž neochrání uživatele před hrozbami, které na jednom místě nezůstávají ani 24 hodin. Infekce může zasáhnout všechny typy stránek od prezentací malých firem přes státní instituce až po weby velkých nadnárodních společností. I pouhá návštěva takové zasažené stránky může uživatelům přinést potíže nebo ztrátu citlivých osobních dat.

AVG LinkScanner používá cílenou analýzu pro všechny výsledky vyhledávání přes Google, Yahoo! a MSN. Při jejich použití zobrazí hodnocení bezpečnosti všech výsledků a navíc kontroluje i záložky a linky v krátkých chatových zprávách i e-mailech. Produkt je nyní k dispozici v angličtině a od poloviny května bude dostupný v dalších 13 jazycích, tedy v češtině, holandštině, francouzštině, němčině, japonštině, polštině, portugalštině, španělštině, turečtině, korejštině, čínštině, ruštině a malajštině.

„Internet se stal hlavním zdrojem šíření škodlivého kódu, přičemž většinu útoků představují takzvané drive-by downloads a jiné podobné hrozby,” uvedl technický ředitel AVG Technologies Karel Obluk. „Proto orientujeme vývoj našich produktů směrem k většímu důrazu na boj s těmito zákeřnějšími a nebezpečnými útoky. AVG LinkScanner je v první linii dodatečné ochranné vrstvy a jeho nabídkou zdarma chceme umožnit zabezpečení všem uživatelům, kdykolv se připojují na internet.”

AVG LinkScanner analyzuje na rozdíl od ostatních řešení jednotlivé stránky každého webu a přiřazuje jim bezpečnostní hodnocení. Neustále totiž vznikají nové hrozby a produkt tak chrání uživatele před novými i existujícími formami sociálního inženýrství. Výzkum a vývoj AVG LinkScanneru mimořádně zvýšil jeho schopnost ochrany v reálném čase. Vývojový tým AVG LinkScanneru přitom neustále produkt zdokonaluje na základě zpětných informací, získaných od uživatelů a z nejrůznějších dalších zdrojů.

Dostupnost a systémové požadavky
AVG LinkScanner představuje nenáročné a snadno použitelné řešení, které uživateli nezpomaluje počítač a chrání ihned po instalaci. Pro domácí počítače a nekomerční využití je tento software ke stažení zdarma na adrese http://linkscan­ner.avg.com. Podpora je k dispozici na on-line fóru s adresou http://freefo­rum.avg.com. AVG LinkScanner pracuje pod Windows XP a Vista. Je kompatibilní se všemi hlavními bezpečnostními programy i Internet Explorerem 6 nebo pozdějším a Firefoxem 2 a pozdějším.

Zůstaňte v kontaktu s AVG
Aktuální zprávy o nejnovějších on-line hrozbách získáte, pokud se zaregistrujete na blogu Rogera Thompsona, ředitele AVG pro vývoj: http://thompson­.blog.avg.com/. Obecné novinky z AVG sledujte na Twitteru @officialavgnew­s.com nebo se zaregistrujte na www.avgnews.com.