Hlavní navigace

AVG zahajuje kampaň pomoci univerzitním studentům proti vykrádání profilů na Facebooku

[Tisková zpráva] Výzkum společnosti AVG Threat Labs prokázal vysoký počet ohrožených stránek na Facebooku

Sdílet

AMSTERDAM, 20. září, 2010 – AVG Technologies, výrobce světově nejpopulárnějšího volně dostupného antivirového softwaru, oznamuje spuštění nové online kampaně, která má v tomto školním roce pomoci univerzitním studentům v boji proti zneužívání jejich profilů na Facebooku. K napadení profilu na Facebooku dochází ve chvíli, kdy jsou majiteli účtu ukradeny přihlašovací údaje a jeho „přítel“ nebo zločinec zneužije tento profil k publikování falešných vzkazů. Tato kampaň byla spuštěna na základě nového výzkumu společnosti AVG Threat Labs, který poskytuje okamžité a kompletní bezpečnostní analýzy webových stránek včetně vyhledávání statistik, časových sousledností, podrobných analýz dotazovaných webových stránek a detekčních map.

Při průzkumu bezpečnosti 50 globálních sociálních sítí AVG Threat Labs zjistila následující data:

  • V rámci 50 největších sociálních sítí na světě je ohroženo 19 491 webových stránek,
  • z tohoto počtu připadá 11 701 stránek na Facebook – největší sociální síť na světě,
  • na YouTube připadá 7 163 webových stránek.

“Na celosvětově nejpopulárnějších sociálních sítích jsme detekovali téměř 20 tisíc ohrožených webových stránek, a proto by si uživatelé sociálních sítí měli uvědomit nebezpečí, které jim tam hrozí. Do skupiny nejvíce ohrožených uživatelů těchto stránek patří především mladí lidé pod 25 let,“ řekl Tony Anscombe, ambasador volně dostupných produktů. „Naše kampaň bude zahrnovat i další výzkum poukazující na to, že pouze nízký počet studentů se zajímá o bezpečnostní opatření na sociálních sítích. Tato kampaň bude založena na sérii návodů a videí, a to jak v informativní, tak i zábavné formě.“

Podle výzkumu provedeného společností AVG jsou napadením profilu na sociálních sítích jako je Facebook nejvíce ohroženi zejména studenti mezi 18 a 25 lety. Závisí to také na demografickém rozložení těchto uživatelů. Například v USA je 72 procent všech osob mezi 18 a 25 lety aktivních na sociálních sítích (podle průzkumu Pew Research Center – http://bit.ly/9QWFD3).

Současně průzkumy také ukazují, že lidé mezi 18 a 25 lety neberou otázky týkající se bezpečnosti na internetu příliš vážně. Zpráva britské společnosti Ofcom Communications Market Report ukázala, že ve srovnání s 23 procenty celkové populace užívající internet se pouhých 15 procent mladých lidí mezi 16 a 24 lety zajímá o zabezpečení na internetu. Kromě toho jen 9 procent uživatelů věnuje pozornost soukromému zabezpečení.

Odkazy

  • Pro aktuální zprávy sledujte AVG na Twitteru: http://twitter­.com/officialAV­Gnews
  • Nové trendy a analýzy ze světa bezpečnosti sledujte na AVG blozích: http://blogs.av­g.com
  • Staňte se fanouškem AVG na Facebooku: http://www.fa­cebook.com/AV­GFreeCZ

O společnosti AVG Technologies
www.avg.cz
AVG Technologies je přední mezinárodní poskytovatel bezpečnostních řešení. Produkty se značkou AVG chrání 110 milionů počítačů v domácnostech i firmách v celkem 170 zemích světa před stále rostoucím objemem různých typů škodlivého kódu. Společnost se sídlem v nizozemském Amsterdamu má téměř dvě desetiletí zkušeností s bojem proti internetovému zločinu a také jednu z nejmodernějších laboratoří pro detekci internetových hrozeb. AVG Technologies nabízí i volně dostupnou verzi, kterou lze bezplatně stáhnout z internetu, čímž umožňuje začínajícím uživatelům získat základní antivirovou ochranu. Zvýšit úroveň bezpečnosti ve verzi pro jednoho nebo více uživatelů je jednoduché a bez velkých nákladů. Společnost disponuje celosvětovou sítí téměř 6 000 prodejců, partnerů a distribučních týmů včetně Amazon.net, CNET, Cisto, Ingram Micro, Play.com, Wal-Mart a Yahoo!