Hlavní navigace

Avid představil nové systémy pro střih videa a ukládání dat

[Tisková zpráva] Tewksbury, USA - Společnost Avid Technology, Inc. oznámila uvedení nových systémů pro střih videa v HD a řešení VideoRAID®. Uvedená produktová řada zahrnuje také nové verze Avid® Media Composer® (v3.0), NewsCutter® (v7.0), Symphony™ (v3.0) a nové hardwarové konfigurace Avid Mojo® DX a Nitris® DX.

Sdílet

Všechny tyto produkty určené pro střih videa v HD nabízejí profesionálům z oblasti médií vyšší rychlost a spolehlivost a kratší reakční dobu. V souvislosti s představením nových produktů uvádí Avid pro všechny nové technologie pro úpravu videa a již existující produktovou řadu DS Nitris balíčky servisní podpory za zvýhodněné ceny. Navíc Avid uvedl upgrady řad Avid Unity™ MediaNetwork, Unity ISIS® a Interplay®.

Reakce uživatelů na nové produkty Avid si můžete přečíst na webových stránkách společnosti v sekci Tiskové zprávy.

Dostupné konfigurace
Nová řada systémů pro střih videa v HD nabízí uživatelům flexibilní softwarové a hardwarové konfigurace tak, aby uspokojily široký rámec technologických požadavků uživatelů. Všechny systémy Media Composer a NewsCutter nabízejí stejnou sadu softwarových nástrojů napříč všemi příslušnými konfiguracemi – případně s dalšími vlastnostmi dle různých možností hardware.

Kromě již dříve představených funkcí přidal Avid také nástroj „timestamp export“ pro soubory BWF (Broadcast WAV), jež je k dispozici u všech konfigurací software Media Composer a NewsCutter. V závislosti na typu projektu umožňuje funkce „timestamp export“ při exportování zvukových stop vkládat časový kód a zachovat synchro referenčního signálu.

Nové konfigurace pro střih videa a ukládání dat zahrnují:

 • Media Composer software
 • Media Composer Mojo DX
 • Media Composer Nitris DX (k dispozici může být také s 8jádrovým MacPro nebo stanicí HP xw8600)
 • Symphony Nitris DX (k dispozici může být také s 8jádrovým MacPro nebo stanicí HP xw8600)
 • NewsCutter software
 • NewsCutter Mojo DX (včetně 8jádrové stanice HP xw8600)
 • NewsCutter Nitris DX (včetně 8jádrové stanice HP xw8600)
 • VideoRAID ST a VideoRAID SR (v konfiguracích od 2.5 TB)

Informace o cenách uvedených produktů v českých korunách získáte u resellera produktů Avid v České republice nebo na webu www.avidshop.cz.

Zákaznická podpora
Avid nově také nabízí cenově výhodný support pro všechny systémy určené pro střih v HD a systém DN Nitris. Nové balíčky servisní podpory jsou navrženy tak, aby byly pro uživatele přínosné a obsahují doplňkové funkce jako např. technickou výstrahu, tipy měsíce a pokročilou možnost výměny částí hardware. Navíc, zákazníci, kteří si objednají ke každému novému produktu Media Composer, NewsCutter, Symphony nebo DS Nitris technickou podporu, získají slevu 15 %. Pro získání slevy musí být smlouvy uzavřeny na 1 – 3 roky a licence zakoupeny mezi 1. lednem 2008 a 31. prosincem 2008. Pro vzdělávací instituce připravil Avid několik balíčků servisní podpory za zvýhodněnou cenu. Více informací o servisních balíčkách a cenách Vám poskytne místní reseller.

„Díky novým cenám budou technologie Avid dostupné většímu počtu jak stávajících tak začínajících profesionálů,“ říká Kevin Tate, kreativní ředitel společnosti Mossy Oak Productions, která je zákazníkem Avidu, a dodává: „Podpora, kterou Avid uživatelům poskytuje, je vždy rozhodujícím faktorem při jakémkoliv našem nákupu a již mnohokrát nám pomohla. Již několik let produkujeme ročně až 100 televizních pořadů. Bez produktů a podpory Avid bychom nemohli dělat to, co děláme, tam, kde to děláme a způsobem, jakým to děláme.“

Upgrady Avid Unity a Interplay
Avid uvedl kromě nové řady produktů pro střih videa a VideoRAID také upgrady následujících systémů:

 • Avid Unity MediaNetwork v5.1 nabízí uživatelům vyšší kapacitu s podporou 1TB disku a podporou dalších šasi (od 5 do 8), čímž je možné navýšit celkovou kapacitu až na 128 TB. Podporuje Microsoft Windows Vista, Windows XP a Mac OS X 10.5 Leopard;
 • Avid Unity ISIS v1.5 nabízí vyšší propustnost pro média až do DNxHD 220 a podporuje Microsoft Windows Vista, Windows XP a Mac OS X 10.5 Leopard;
 • Avid Interplay 1.4 nyní nabízí full-screen media player a rozšířenou podporu metadat, např. přizpůsobené drop-down menu nebo nový 64bitový Media Indexer pro výkonnější indexování.

Více informací naleznete na www.avid.com nebo kontaktuje místního resellera.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).