Hlavní navigace

Avid se zapisuje do dějin střední a východní Evropy

[Tisková zpráva] Hallbergmoos, 28. května 2008 – Společnost Avid Technology zvítězila v minulých měsících v několika výběrových řízeních na dodávku technologií pro střih videa, a potvrzuje tak opakovaně své vedoucí postavení na trhu střední a východní Evropy. Ať se jedná o produkci televizních zpráv či výrobu reality show – Systémy Avid vítězí.

Sdílet

Pro nově vznikající televizní stanici Barrandov TV v Praze byly zvoleny produkční servery Avid Unity a k němu napojené střižny Avid Media Composer i zvukové pracoviště s Digidesign Pro Tools HD. Technologický celek je implementován včetně asset managementu Avid Interplay. Během měsíce června proběhne instalace systému, na kterou pak naváže testovací provoz a následně spuštění vysílání. Cena instalované Avid technologie je 700 tisíc euro.

V rámci modernizace TV Nova, největší komerční stanice v České republice, proběhla instalace a upgrady systémů Avid Unity ISIS a dalších střižen Avid Media Composer. Tato televizní stanice již několik let připravuje svůj původní obsah v HD rozlišení.

Pro Slovenskou TV Markíza byl nedávno realizován archívní systém Avid Archive, který navazuje na první dvě instalované etapy zpravodajského, publicistického a postprodukčního systému. Tento systém zabezpečí DEAP Archive pro celou TV Markíza. V televizi byl instalovaný systém na výrobu zpravodajství s produkčním serverem Avid Unity ISIS, zpravodajské střižny Avid NewsCutter a asset management Avid Interplay.

Varšavská televizní stanice Telewizja Polsat S.A. zakoupila kompletní střihové řešení Avid pro tvorbu televizních zpráv, jejímiž hlavními komponenty jsou Avid iNEWS, Unity ISIS a Interplay. Polská stanice tak má k dispozici pokročilé workflow pro kompletní produkci televizních zpráv. Nové workflow Avidu, založené na vlastních produkčních serverech, nahradí starší architekturu pro zpravodajství, která sestává z Avid MediaBrowse, Thomson Grass Valley profile serveru a dalších podpůrných aplikací pro nelineární střih od Thomson Grass Valley.

Bulharská národní televize se sídlem v Sofii zakoupila pro kompletní televizní produkci Avid Unity ISIS, centrální produkční server. Dále Avid Interplay – nástroj pro nelineární workflow a vysílací server AirSpeed. Mezi další zakoupené technologie patří Avid Media Composer – software pro digitální nelineární střih filmů a videa, Avid Capture Manager, iNEWS, NewsCutter, Interplay Archive a také roboticky obsluhovanou páskovou knihovnu. Cena všech dodaných technologií dosáhne 2,5 miliónů euro a implementace všech komponent bude probíhat v několika etapách. V období duben – červenec 2008 bude nainstalován odbavovací systém a v posledním čtvrtletí 2008 proběhne instalace dalších systémů.

Chorvatská produkční společnost Nova TV Croatia ze Záhřebu se během produkce reality show „The Farm“ spolehla na Avid Interplay a Unity ISIS. Pro zajištění hladkého přenosu dat používá chorvatská televize také Avid Transfer Manager. Dalšími používanými technologiemi jsou archív SeaChange a software pro správu digitálních médií – Avid Interplay. Celý systém byl uveden do ostrého provozu 1. dubna 2008 a cena transakce byla 500 tisíc euro.

Bulharská společnost Balkan News Corporation, dceřiná společnost New Corporation, patřící Rupertu Mudrochovi, realizovala v roce 2007 technologický projekt pro zpravodajství složený z produktů Avid Unity ISIS, Interplay, Media Composer a AirSpeed s přímým napojením na zpravodajskou síť ENPS. Toto nové řešení kompletně nahradilo starý produkční systém a do dnešních dní už prokázalo svoji důležitost a hodnotu.