Hlavní navigace

Avnet kupuje divizi Enterprise Infrastructure společnosti Magirus

[Tisková zpráva] Praha, 9. srpna 2007 – Společnost Avnet, Inc., (NYSE: AVT) oznámila, že dosáhla konečné dohody o převzetí evropské divize Enterprise Infrastructure distribuční společnosti Magirus. Magirus, společnost s ročními příjmy kolem 500 miliónů dolarů, bude integrován do evropské skupiny Avnet Technology Solutions (TS), která se zabývá distribucí IT řešení. Smlouva zahrnuje distribuci serverů, systémů pro ukládání dat, softwaru a služeb společností IBM a Hewlett-Packard prodejcům v sedmi evropských zemích a v Dubaji. Touto transakcí Magirus končí s distribucí firemních produktů IBM a HP a bude se v budoucnu soustředit na budování jiných segmentů svého podnikání.

Sdílet

Uzavření transakce podléhající obvyklému schválení regulátora je očekáváno v říjnu 2007 a integrace by měla být dokončena v červnu 2008. Tato akvizice přinese společnosti Avnet asi 140 špičkových zaměstnanců, odpovědných za marketing a prodej v Rakousku, Dánsku, Německu, Itálii, Švédsku, Švýcarsku, Velké Británii a Dubaji, spolu s 1300 zavedenými obchodními partnery.

Roy Vallee, předseda představenstva a generální ředitel Avnetu, to komentoval takto: „Touto akvizicí se Avnet Technology Solutions stane největším distributorem podnikových řešení v Evropě. Tato strategická investice do naší skupiny Technology Solutions v oblasti EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) je v souladu s naším cílem globální expanze úspěšného obchodního modelu Technology Solutions.“

„Tato akvizice významně rozšiřuje naši přítomnost a nabídku produktů IBM a HP v Evropě,“ řekl Dick Borsboom, prezident společnosti Avnet Technology Solutions pro oblast EMEA. „Rozšiřuje nejen rozsah geografického pokrytí, ale zlepšuje také naši pozici na trhu spojením síly obou organizací. Akvizice přináší zákazníkům unikátní výhodu vybrat si z našeho širokého portfolia takové řešení, které nejlépe vyhoví jejich potřebám. Zároveň Avnet tímto krokem významně posílil základnu svých obchodních partnerů pro svůj další růst.“

Informace o společnosti Avnet Technology Solutions Avnet Technology Solutions je provozní skupina společnosti Avnet, Inc. (NYSE:AVT) představující 5.1 miliardy US $ obratu za kalendářní rok 2006 s pobočkami ve více než 30 zemích. Jako globální technologická prodejní a marketingová organizace je Avnet Technology Solutions členěna na jednotlivé divize zaměřené na specifické segmenty zákazníků a jednotlivé produktové řady od vybraných dodavatelů. To umožňuje poskytování výjimečných služeb na míru jak zákazníkům, tak dodavatelům.

Informace o společnosti Avnet
Avnet, Inc. (NYSE:AVT) je jedním z největších distributorů elektronických komponentů, výpočetní techniky a řešení s více než 250 zastoupeními v 70 zemích po celém světě. Společnost prodává, distribuuje a optimalizuje dodavatelskou síť a poskytuje specifické služby pro produkty vedoucích světových dodavatelů elektronických komponentů, výrobců výpočetní techniky a poskytovatele integrovaných subsystémů. Avnet poskytuje široké portfolio služeb, jako je maximalizace efektivnosti zásob, management logistiky, montáž výrobků a poskytování podpory svým 100.000 zákazníkům, což napomáhá jejich růstu na základě nákladově efektivních služeb s přidanou hodnotou. Za účetní rok, který skončil 1. července 2006, měla společnost Avnet obrat 14.25 miliardy US $. Další informace naleznete na www.avnet.com (AVT-IR)

O společnosti Magirus
Skupina Magirus Group je mezinárodní společnost působící v oblasti informačních technologií, jejímiž hlavními oblastmi podnikání jsou infrastruktura IT, technologie, dodavatelské řetězce a marketingové a finanční služby. S příjmy převyšujícími 700 milionů USD a s více než 600 zaměstnanci je společnost Magirus jedním z vedoucích poskytovatelů infrastruktury a řešení IT v Evropě. Její portfolio zahrnuje servery, zařízení k ukládání a zálohování data a síťové produkty, jakož i programové vybavení pro systémy, storage, sítě, internet a řízení bezpečnosti k middleware, groupware a aplikacím, virtualizaci, řízení životního cyklu informací, databáze, programové vybavení pro intranet/internet a pro elektronické obchodování. Společnost má síť poboček, a kanceláří v Evropě a na Středním Východě. Ve spolupráci s kvalifikovanými výrobci systémů a programového vybavení společnost Magirus dodává společnostem ve všech odvětvích jako jsou poskytovatelé finančních služeb, telekomunikace a automobilový průmysl, stejně jako klientům z veřejného sektoru. Strategické spojenectví se společností Agilysys Inc. se sídlem v Clevelandu v Ohiu jí umožňuje podporovat společnosti, které plánují realizaci projektů na americkém trhu. Více informací naleznete na http://www.ma­girus.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).