Hlavní navigace

Avtogaz volí řešení RFID od společností Symbol a IBM

[Tisková zpráva] V plánu má dvouleté zavádění technologie RFID v síti továren na výrobu vozidel

Sdílet

Pomocí technologie RFID a Wi-Fi může GAZ zavést systém „just-in time“ (přesné načasování dodávek), který mu pomůže dosáhnout rychlejší výroby a vyšší kvality výrobků. Investice GAZu do RFID technologie od společnosti Symbol Technologies je velmi důležitá pro optimalizaci procesů automatizace montáže vozidel a zásobování. Výrobní postupy v totiž GAZu dříve spoléhaly na složité manuální zadávání dat na různých úsecích montážní linky. Plány rozvoje GAZu nyní závisí na jeho schopnosti poskytovat zákazníkům vysoce kvalitní, ekonomická, technicky vyspělá vozidla pro soukromé i profesionální použití.

Další součástí strategie růstu GAZu je rozšířit aktivity na domácích i zahraničních trzích. Modernizací svých výrobních zařízení pomocí RFID bude GAZ schopen sledovat a analyzovat tok informací v průběhu výroby, což mu umožní lépe konkurovat světovým výrobcům automobilů.

„Použití nejmodernějších technologií v automobilovém průmyslu je dnes rozhodujícím faktorem úspěchu pro udržení se na konkurenceschopné úrovni,“ řekla Helena Smirnova, vedoucí IT oddělení akciové společnosti GAZ. „RFID řešení od společnosti Symbol umožní GAZu vyřešit problémy výrobních závodů díky urychlení procesu montáže vozidel a zkrácení dodacích lhůt pro naše zákazníky. To je nezbytné, pokud chceme uskutečnit náš cíl prosadit se na mezinárodním trhu.“

„Projekt GAZu názorně ukazuje pozitiva tohoto řešení na výrobní procesy,“ řekl John Bruno, hlavní viceprezident a generální manažer divize RFID společnosti Symbol. „Jako přední lídr v oblasti zavádění technologií elektronického značení EPC RFID jsme rádi, že můžeme využívat svých zkušeností a spolupracovat s partnery jako IBM, abychom pomohli zavádět přínosná RFID řešení do automobilového průmyslu.“

O společnosti Symbol Technologies
Symbol Technologies, Inc. „The Enterprise Mobility Company™“ je uznávaný přední světový lídr v oblasti firemních mobilních nástrojů, přinášející produkty a řešení pro pořizování, přenos a správu informací v reálném čase přímo v místech pracovních aktivit. Firemní mobilní řešení Symbol integrují pokročilé produkty pro snímání dat, technologii radiofrekvenční identifikace, mobilní počítačové platformy, bezdrátovou infrastrukturu, software pro mobilní zařízení a prvotřídní servisní programy pod značkou Symbol Enterprise Mobility Services. Firemní mobilní produkty a řešení společnosti Symbol se osvědčují při zvyšování produktivity pracovních sil, snižování provozních nákladů, podpoře výkonu a posilování konkurenčních výhod v předních světových firmách. Další informace jsou k dispozici na www.symbol.com.

O společnosti IBM
IBM je největší světová společnost v oblasti informačních technologií, která již více než 80 let stojí v čele vývoje a zavádění inovací. IBM je největším dodavatelem hardwaru, softwaru a služeb informačních technologií a průkopníkem vývoje a implementace zakázkových řešení. Oddělení IBM Sales & Distribution, které podporuje více než tucet klíčových průmyslových oborů, spolupracuje se společnostmi všech velikostí po celém světě při zavádění kompletní sady technologií IBM. Další informace o IBM najdete na http://www.ib­m.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).