Hlavní navigace

Axis uvádí na trh první síťovou HD kameru s vynikající kvalitou obrazu

[Tisková zpráva] Axis Communications, globální lídr v oblastí síťového videa1, uvedl na trh výjimečnou síťovou kameru se skutečným HD výkonem, který je v souladu s požadavky norem SMPTE na rozlišení, podání barev a snímkovou frekvenci.

Sdílet

Síťová kamera AXIS Q1755 připojená k monitoru s HD rozlišením je ideálním řešením pro zabezpečení oblastí, kde je vyžadován detailní obraz, například na letištích, u pasových kontrol a v kasinech.

„HD výkon síťové kamery AXIS Q1755 s jasným a čistým obrazem v plné snímkové frekvenci splňuje požadavky profesionálního trhu na detailnější obraz a zobrazení v pravých barvách (true color),“ uvedl Magnus Ekerot z Axis Communications. „Navíc jsou díky kompresi H.264 významně sníženy nároky na šířku pásma a úložiště, což umožňuje přenášet a ukládat obraz v HD rozlišení i při plné snímkové frekvenci.“

AXIS Q1755 podporuje HD rozlišení 1080i a 720, poměr obrazu 16:9 a přenos v plné snímkové frekvenci jak ve formátu H.264, tak v Motion JPEG. Kamera umožňuje denní a noční režim, progresivní výstup a nabízí vynikající kvalitu obrazu i rychle se pohybujících objektů za jakýchkoli světelných podmínek bez rozmazání obrazu pohybem. Optický 10násobný a digitální 12násobný zoom společně s automatickým zaostřováním poskytují požadovaný výřez obrazu a perfektní ostrost snímků.

Kamera má vestavěný slot pro paměťové karty SD/SDHC, a umožňuje tak ukládat celé dny záznamu bez nutnosti připojení externího úložiště. Podpora Power over Ethernet (IEEE 802.3af) zajišťuje napájení kamery přes datovou síť, eliminuje potřebu napájecích kabelů a snižuje náklady na instalaci.

AXIS Q1755 má zabudovanou videointeligenci, například pokročilou detekci pohybu, detekci zvuků a detekci manipulace s kamerou (její zakrytí nebo postříkání sprejem). Navíc je do přístroje integrována nová funkce Gatekeeper, která automaticky přiblíží část obrazu, v níž probíhá aktivita, a po přednastaveném časovém intervalu se opět uvede do výchozího stavu. Kamera podporuje na trhu nejpokročilejší sadu bezpečnostních funkcí a funkcí pro správu včetně šifrování HTTPS, autentizace IEEE 802.1X, IPv4/IPv6 a QoS.

Síťová kamera AXIS Q1755 je díky programu Axis Application Development Partner podporována nejširší základnou aplikací pro správu videa a rovněž aplikací AXIS Camera Station. Kamera bude přes distribuční kanály společnosti Axis dostupná v lednu 2009. Pro více informací nebo dohodnutí zápůjčky zařízení kontaktujte lokální mediální zastoupení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).