Hlavní navigace

Axis uvádí na trh řadu fixed dome kamer s HD kvalitou obrazu a unikátními možnostmi instalace

[Tisková zpráva] Axis Communications, globální lídr v oblastí síťového videa1, uvedla na trh řadu fixed dome síťových kamer AXIS P33 určených pro rychlou instalaci uvnitř budov i ve vnějším prostředí, s unikátními funkcemi vzdáleného zaostřování a kontroly ohniskové vzdálenosti. Kamery poskytují video ve vysokém rozlišení včetně obrazové kvality HD a možnosti přenosu několika streamů H.264. Tyto kamery představují nejlepší volbu pro širokou škálu náročných videoaplikací.

Sdílet

„Řada síťových kamer AXIS P33 s kvalitou videa HD a unikátními možnostmi zaostřování a ovládání transfokátoru je speciálně vyvinuta pro efektivní instalace jak uvnitř budov, tak i v náročném venkovním prostředí,“ uvedl Erik Frännlid, ředitel pro Product Management ve společnosti Axis Communications. „Tyto kamery jsou významným doplněním naší komplexní řady produktů a umožní nenápadné monitorování exponovaných oblastí, jako jsou letiště, budovy maloobchodů, železniční stanice a podzemní dráhy.“

Řada kamer AXIS P33 sahá od standardních modelů pro instalaci uvnitř budov až k venkovním modelům odolným vůči vandalismu, které jsou předurčeny pro použití v náročném prostředí. Povětrnostním podmínkám odolné modely AXIS P33 pracují při extrémních teplotách a jsou napájeny pouze systémem Power over Ethernet (IEEE 802.3af), což eliminuje potřebu napájecích kabelů a snižuje náklady na instalaci.

Řada AXIS P33 využívá technologii progresivního skenování, která zajišťuje vynikající kvalitu videa při frekvenci 30 obr./s v plném rozlišení. Síťové kamery AXIS P3343 pracují s rozlišením SVGA, zatímco modely AXIS P3344 generují obraz v rozlišení 1 Mpx, nebo HDTV 720p v souladu se standardem SMPTE pro rozlišení, podání barev a snímkovou frekvenci. Kamery podporují široký dynamický rozsah stejně jako denní a noční režim, a poskytují tak jasný obraz jak za denního světla, tak i v šeru.

Řada kamer AXIS P33 generuje vícenásobné, individuálně konfigurovatelné videostreamy s kompresí H.264, která významně optimalizuje potřebnou šířku pásma a úložiště, a to bez zhoršení obrazové kvality. Z důvodu vyšší flexibility kamery podporují i formát Motion JPEG.

Mezi další funkce patří obousměrný přenos zvuku a videointeligence, jako je například detekce pohybu, zvuku či pokusu o poškození kamery. Síťové kamery AXIS P33 navíc mají vestavěný slot pro paměťové karty SD/SDHC, a umožňují tak lokální ukládání nahrávek.

Síťové kamery AXIS P33 jsou podporovány softwarem pro správu videa AXIS Camera Station a rovněž řadou dalších aplikací díky programu Application Development Partner. Kamery budou dostupné v červnu 2009 v distri­bučních kanálech společnosti Axis.