Hlavní navigace

Legrand poprvé představí svou řadu ovládacích prvků Axolute na letošním veletrhu FOR ARCH 2008

[Tisková zpráva] PRAHA – 17. září 2008 – Společnost Legrand s.r.o., celosvětový dodavatel výrobků a systémů pro elektrické instalace a datové rozvody, dnes oznámila, že na veletrhu FOR ARCH 2008 (Hala 6, stánek 6B6), který se koná v pražských Letňanech ve dnech 23. - 27. září, poprvé představí svou luxusní produktovou řadu Axolute. Díky nápaditému a elegantnímu vzhledu, použití moderních materiálů a využití nejnovějších technologií splňuje řada Axolute, která představuje špičku v produktové nabídce společnosti Legrand, potřeby a přání i těch nejnáročnějších klientů.

Sdílet

„Naše společnost reaguje na aktuální požadavky českých zákazníků, kteří ve svých domácnostech již nechtějí jen všudypřítomné, bílé plastové ovládače, ale chtějí obohatit své interiéry o moderní, designové prvky,“ řekla Tamara Horáková, produktová manažerka společnosti Legrand. „Vedle moderního designu je nejnovějším trendem příklon k čistým materiálům, jako je dřevo, kov, kámen, sklo a další. Legrand se svou širokou nabídkou materiálů vychází vstříc všem, kteří chtějí své ovládací prvky přirozeně sladit se svými interiéry a zvýraznit jejich osobitost.“

Produktová řada Axolute postavená na tradičně nápaditém italském designu zahrnuje široké spektrum ovládačů, jako jsou vypínače, zásuvky (silové, datové, telefonní, TV, audio), stmívače, termostaty programovatelné i manuální, pohybové spínače, detektory plynu, orientační osvětlení a další. Funkčnost umožňuje využít všechny myslitelné způsoby ovládání včetně kolébkového, axiálního, tlačítkového, otočného, retro a dalších. Rámečky ovládacích prvků zahrnují nejrůznější materiály, barvy a zpracování – jsou vyměnitelné a mohou být podsvětlené.

Všechny ovládací prvky Axolute mohou být propojeny do domácího systému My Home. Jedná se o komplexní systém pro ovládání domovní elektroinstalace, který umožňuje komfortní ovládání osvětlení, žaluzií, zvukového rozvodu a dalších a zároveň jejich integraci do různých scén typu den, noc, relax nebo párty. Systém My Home je možné také integrovat se systémem Windows Media Center.

Systém My Home postavený na nejnovějších digitálních technologiích umožňuje jednoduché a intuitivní ovládání s využitím LCD dotykových panelů s designově propracovaným ovládacím menu a podsvětlenými ikonami. Nabízí také možnost dálkového ovládání či kontroly prostřednictvím Internetu, GSM a video kamer. Veškeré tyto funkce jsou dostupné v jednotném designu AXOLUTE.

Inteligentní technologie integrované do produktové řady Axolute dokáží svým uživatelům zajistit mimo jiné i nezanedbatelné úspory energie, nejen světelné ale i tepelné či nižší spotřebu vody. Ovládání teploty v určitém např. týdenním režimu zamezuje ztrátám způsobeným vytápěním v čase, kdy to není třeba. S tím souvisí i časově nastavitelná aktivace určitých zátěží (vyhřívání bazénu, zavlažování apod.), případně odpojení méně důležitých zátěží při hrozícím přetížení a následnému výpadku proudu.

„Systém domovní automatizace My Home v rámci produktové řady Axolute představuje špičkovou technologii nejen na českém ale i evropském trhu,“ řekla Tamara Horáková. „To, co ale činí z tohoto systému unikátní nabídku na našem trhu, je osobitý design, dokonalé zpracování, široký výběr kvalitních přírodních materiálů a snadné komfortní ovládání.“

O společnosti Legrand
Legrand je světový specialista na výrobky a systémy pro elektrické instalace a datové rozvody v bytových, terciálních a průmyslových oblastech. Ve více než 160 zemích na světě nabízí Legrand komplexní řešení, včetně systémů automatizace jak pro domovní sféru tak pro administrativní budovy. Na českém trhu je Legrand Group zastoupena od roku 1993 a dodává své výrobky na český trh přes síť smluvních velkoobchodních partnerů. V současné době zastupuje Legrand na českém trhu také nedávno zakoupené značky BTicino, Cablofil, Zucchini, EdM a Ortronics.