Hlavní navigace

Až 1000 serverů v datovém centru COOLHOUSING.NET v Praze

[Tisková zpráva] Společnost COOLHOUSING.NET právě dokončila vybudování třetí serverovny. Místnost je již hotová, osazena technologií a v těchto dnech přichází první zákazníci, kteří netrpělivě čekali na rozšíření našich prostor. Kapacita datového centra COOLHOUSING.NET se nyní zvyšuje na 1000 serverových jednotek.

Sdílet

Daří se tak významně rozšířit kapacitu služeb právě ve vyhledávané a dobře dostupné lokalitě na Vinohradské třídě, nad stanící metra Želivského, přímo v místě umístění uzlu NIXu a s dostupností několika operátorů tranzitní konektivity.

Datové centrum COOLOUSING.NET je připojeno 2 nezávislými Gbit/s linkami do uzlu NIX, zahraniční konektivita je řešená prostřednictvím dvou linek: 1×GBit/s Interoute a 1×Gbit/s Sloane – Level3. Síťová infrastruktura datového centra COOLHOUSING.NET zahrnuje 2 routovací cisco boxy propojené 2Gbit/s ether­channelem spolu a také v kruhu se 4× Gbit/s SFP optikami do cisco switchů, což tvoří páteř. Subnety jsou děleny do VLAN, aby byly zcela nezávislé.

Zálohované napájení je zajištěno diesel agregátem Cummins 150kVA a UPS. V souvislosti s otevřením serverovny číslo 3 dochází k posílení zálohovaného napájení instalací dalšího dieselagregátu SDMO 200 o výkonu 200 kVA.

Racky je možno jak pronajímat, tak umísťovat vlastní, provozovat jednotlivé rackové stroje, tak i levné standalone PC servery. Provoz 1U serveru stojí 1.595,– Kč/měs., cena nájemu racku 42U je 13.699 Kč/měs, vše včetně napájení a konektivity.

Dále poskytujeme služby virtuálních root serverů s cenami od 290 Kč/měs a dedikovaných managed serverů od 3.390,– Kč / měs.

Množství přenesených dat není omezeno, data nejsou zpoplatňována.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).