Hlavní navigace

Babinet.cz -- Stále (!) jediný exklusivní rozcestník odkazů pro ženy

[Tisková zpráva]

Sdílet

Babinet.cz – Stále (!) jediný exklusivní rozcestník odkazů pro ženy

Praha, 25. března 2002 – Nejdřív citujme jak vidí Babinet.cz nezávislý internetový server Novinky.cz, který monitorujíc servery pro ženy 26. února 2002 napsal:

„…Skutečným portálem pro ženy je ale server Babinet (www.babinet.cz), jehož podtitul "Jediná adresa, kterou má smysl si pamatovat“ není daleko od pravdy. Vizuálně je úvodní stránka od běžných portálů k nerozeznání, při bližším prozkoumání však zjistíte, že kategorie, do kterých jsou zařazeny jednotlivé odkazy, jsou jaksi jednostranně zaměřené. Vystihují totiž přesně to, po jakých informacích ženy prahnou…" (celý článek na http://www.no­vinky.cz/Index/In­ternet/10326.html)

Exklusivní rozcestník na vyhledávání nejkvalitnějších odkazů pro ženy – Babinet.cz – je tady již od léta 2000. A přesto…

… „Babinet.cz je stále jediný vyhledávač odkazů na českém internetu zaměřen na ženy“, říká manažer serveru a jednatel firmy Sun Caesar's Group s.r.o, Juraj Kizák. „Cílem, který jsme si vytyčili, je poskytnout ženám jedno místo na internetu, kde naleznou přehledně uspořádány nejkvalitnější internetové stránky, které se týkají prakticky výlučně žen, jako jsou internetové ženské časopisy, móda, krása, kosmetika, dámská hygiena, těhotenství, ženští lékaři… Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že 90 procent internetových stránek je děláno muži – a zejména pro muže. Proč bychom nemohli – a neměli – věnovat více pozornosti ženám i na internetu?!? Myslím, že si to zaslouží…“

A čím se Babinet.cz liší od ostatních serverů pro ženy? Babinet.cz na ostatní stránky pro ženy odkazuje, sám nemá téměř žádný obsah. Na rozdíl od velkých portálů, jeho odkazy jsou řazeny s maximální jednoduchostí a přehledností. Rovněž na rozdíl od velkých portálů, je počet odkazů v jednotlivých sekcích omezen jen na ty nejkvalitnější. Odkazy pro Babinet.cz jsou vyhledávány ručně a zadávány s minimálním stručným a jasným popisem. Urychluje to vlastní hledání, neztrácíte zbytečně čas. Babinet.cz upozorňuje rovněž na nově vznikající projekty a stránky pro ženy.

Babinet.cz je provozován firmou Sun Caesar's Group s.r.o., která mimo jiné provozuje informační server Hospice.cz, zabývající se problematikou terminálně (převážně onkologicky) nemocných lidí v České republice, zlepšením kvality jejich života a zabezpečením podmínek pro důstojné umírání.

Co říci na závěr? Babinet.cz je a může být jen tak dobrý, jak jsou dobré a kvalitní ostatní servery určené ženám. A těch není tak mnoho.

Pro další informace kontaktujte:

Juraj Kizak
juraj.kizak@ba­binet.cz
mobil: 0608 767 786

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).