Hlavní navigace

Bandzone.cz partnerem i-legálně.cz v projektu izyPlayer

[Tisková zpráva] Bandzone.cz vznikl jako veřejná internetová databáze českých a slovenských klubových kapel. Dnes již Bandzone.cz není pouze databází kapel, ale stal se především rozsáhlou sociální sítí hudebních fanoušků, amatérských i profesionálních hudebních skupin a interpretů. Sdružují se zde i pořadatelé kulturních akcí, promotéři, hudební producenti či výrobci doplňkových produktů, tzv. merchandise. Bandzone.cz je nejnavštěvovanější český hudební web s návštěvností přesahující 500 000 uživatelů měsíčně.

Sdílet

Bandzone.cz má velký vliv na celou českou hudební scénu. Kapely, které zazáří na tomto webu se stále častěji objevují v hledáčku zástupců nahrávacích společností, promotérů atd. Z nedávné minulosti můžeme jmenovat např.: Xindl X, Charlie Straight, Toxique či Tomáš Klus.

V blízké budoucnosti spustí Bandzone.cz novou verzi webu Bandzone.cz 3.0. Náhled nového profilu kapely můžete vidět vedle tohoto textu.

Bandzone.cz a izyPlayer
Bandzone.cz má v rámci izyPlayer vlastní záložku v hlavním menu přehrávače. Uživatelé tedy mohou skrze přehrávač volně poslouchat mimo jiné i všech více jak 130 000 skladeb od téměř 25 000 českých a slovenských kapel, které mají na Bandzone.cz svůj profil.

„Spolupráce Bandzone.cz a i-legálně.cz je možná z toho důvodu, že si naše projekty vzájemně téměř nekonkurují. I-legálně.cz se zaměřuje na komerční sféru a prodej hudby, zatímco Bandzone podporuje undergroundové klubové kapely a snaží se jim pomoci dostat se do širšího povědomí.

Věříme, že z tohoto důvodu bude dobře fungovat i naše účast v projektu izyPlayer. Lidé, kteří mají zájem o zahraniční nahrávky či o domácí popovější projekty se skrze přehravač nenuceně, rychle a přehledně dostanou i k archivu většiny českých klubových kapel.

My oproti tomu nabídneme více jak 120 000 fanouškům hudby registrovaným na Bandzone.cz možnost přehrávat si skladby jejich oblíbených BZ interpretů i v prostředí mimo náš web. Pevně věříme, že naše spolupráce bude úspěšná a uživatelé obou webů ji ocení,“ říká A&R manager Bandzone.cz Antonín S. Milata.