Hlavní navigace

Barevný produkční systém Xerox nabízí přelomovou kvalitu tisku a vyšší zisky

[Tisková zpráva] Xerox upevňuje svoji vedoucí pozici na trhu uvedením tiskárny iGen4. Systém umožňuje 25 až 35% růst produktivity

Sdílet

Praha, 21. července 2008 – Společnost Xerox představila produkční systém Xerox iGen4, nejproduktivnější a nejkvalitnější digitální systém pro cut-sheet tisk na trhu.

iGen4 tiskne v kvalitě ofsetu a fotografií ve stálých barvách od první do poslední stránky. Je ideálním systémem pro výrobu špičkových propagačních materiálů, podkladů pro přímý marketing a speciálních fotografických výstupů, neboť tyto tiskové úlohy obvykle vytvářejí největší zisky pro poskytovatele tis­ku.

Produktivita digitálních tisků – délka provozuschopnosti systémů, kterou mohou poskytovatelé tisku využít – je klíčovým faktorem pro zvýšení tržeb. iGen4 zvyšuje produktivitu o 25 až 35 procent tím, že automatizuje úkoly obsluhy, omezuje přerušování tisku kvůli úpravám a snižuje celkové provozní náklady. iGen4 tak posouvá možnosti digitálního tisku, který se stává rychlejší a ekonomičtější.

iGen4 je špičkou mezi digitálními produkčními systémy řady Xerox iGen v České republice a uplatnění nalezne u poskytovatelů tisku, kteří produkují od stovek tisíců až po milióny stránek měsíčně, říká Richard Jílek, produktový manažer společnosti Xerox. iGen3 90, který tiskne rychlostí 90 stránek za minutu, umožňuje poskytovatelům tisku, kteří realizují nižší objemy, vstoupit do nejvyššího segmentu trhu digitálního tisku s menší kapitálovou investicí. iGen3 110 je se svojí rychlostí 110 stránek za minutu vlajkovou lodí řady digitálních produkčních systémů Xerox a nedávno představená sada Automated Color Quality Suite Press Matching System společnosti Xerox nabízí kvalitnější výstupy, produktivitu a vyšší ziskovost na obou digitálních produkčních systémech Xerox iGen3® 90 a 110.

Posílení vůdčí pozice na trhu
Podle odhadů přední nezávislé výzkumné společnosti InfoTrends je Xerox jedničkou na trhu v objemu vytištěných barevných stránek. 50 procent celosvětové barevné produkce se tiskne na systémech Xerox DocuColor a iGen3, což je více než dvojnásobek objemu, kterého dosahuje nejbližší konkurent.

Xerox v současnosti nabízí nejširší portfolio digitálních produkčních systémů na trhu, které je díky uvedení iGen4 ještě komplexnější.

Průmyslová vylepšení u iGen4
iGen4 obsahuje 400 nových součástek a subsystémů a současně nové patentované technologie. Nabízí špičkovou kvalitu výstupů, ostré obrázky a jasné barvy, a to i díky těmto novým komponentám:

  • Automatická kontrola density – patentovaná technologie používá po celé šíři PR pásu senzory, které automaticky sledují a omezují změny v hustotě a tvorbu pruhů během chodu systému. Pruhy jsou neodmyslitelně spojené s většinou tiskových procesů a pro jejich odstranění je často nezbytný zásah obsluhy nebo servisu. S touto novou komponentou dochází k odstranění pruhů a iGen4 zůstává v chodu.
  • Carrier Dispensing System (Systém dávkování nosiče) – nová metoda kombinování suchého inkoustu a nosiče – místo tradičního developeru- která zajišťuje barevnou stálost od první do poslední stránky a během všech tiskových úloh. Se systémem dávkování nosiče už nemusí obsluha zastavovat stroj a měnit developer.
  • Linearizace ve vysokém rozlišení – patentovaný proces omezuje časově náročnou kalibraci šedé barvy a vede k lepším výsledkům při tisku šedých a zvýrazněných odstínů. Rovněž zlepšuje kvalitu fotografií, zejména ve tvářích, přičemž zachovává ostré detaily pozadí. Linearizace ve vysokém rozlišení zajišťuje větší barevnou stabilitu mezi jednotlivými tiskovými úlohami a mezi více stroji.
  • Pokročilý Color Profiling – tato inovace umožňuje větší barevnou stálost a realistické všední motivy, jako jsou tváře nebo obloha. Tento nástroj automaticky nastavuje barevnost tak, aby se co nejvíce blížila ofsetovému standartu, a to řádově v minutách. Je možné přesně dosáhnout oblíbeného standartu GRACoL (General Requirements for Applications in Commercial Offset Lithography) a využívat výhod ICC (International Color Consortium) DeviceLink Profiling pro vyšší výkonnost. Průmyslový standart GRACoL nabízí nové možnosti pro tvorbu zdrojových profilů použitelných v nejvíce požadovaných zakázkách. ICC DeviceLink Profiling dovoluje rychlejší zpracování a vylepšuje renderování barev.

iGen4 také obsahuje vysokorychlostní Inline Spectrophotometer zařazený do cesty papíru. Zařízení automaticky snímá vzorky barev na kalibrovaném typu papíru, zpracovává je a podle naměřených údajů upravuje tiskový výstup – vše při provozní rychlosti iGen4 – případně upozorňuje obsluhu na nutnost nastavení tiskárny. Výsledkem je výstup v kvalitě ofsetového a foto standartu spolu s přesností přímých barev.

Specifikace iGen4
Systém iGen4 tiskne rychlostí 110 stránek za minutu a disponuje těmito vlastnostmi:

  • největší velikost papíru (364 mm x 571 mm) ze všech digitálních barevných tisků
  • nejširší možnosti on-line dokončování
  • nejširší škála potisknutelných substrátů
  • nejvyšší počet zásobníků pro jednotlivou tiskovou úlohu (až 12)
  • celková kapacita až 80 000 listů

Navržen s ohledem k ochraně životního prostředí pomáhá iGen4 tiskařům snižovat jejich odpadové hospodářství. Používá suché inkousty, které nejsou toxické a minimalizují odpad. Více než 97 procent součástek lze recyklovat nebo znovu použít pro výrobu.

Snadná obsluha, rychlejší tiskové úlohy, nástroje pro workflow iGen4 rovněž nabízí flexibilitu FreeFlow Print Server, který umožňuje produkce vysokých objemů a správu těch nejkomplexnějších tiskových úloh. Kromě tohoto tiskového serveru lze také iGen4 konfigurovat s CX Color Server od společnosti Creo a EX Color Server společnosti EFI Fiery.

Systém snadno zpracovává škálu aplikací od nízkonákladových statických úloh po tisk variabilních dat (variable data printing – VDP) s předními publikačními řešeními, jako jsou sada FreeFlow VI Suite a XMPie, vedoucí poskytovatel softwaru pro VDP a marketing napříč médii.

Kombinace Xerox FreeFlow Process Manager a systému iGen4 dále zvyšuje produktivitu tím, že automatizuje předtiskovou přípravu a ubírá úkoly obsluze. Se sadou Xerox FreeFlow Digital Workflow mohou poskytovatelé tisku snadno integrovat iGen4 do svých provozů a používat stávající workflow pro digitální i ofsetové zařízení.

Cena a dostupnost
Digitální produkční systém Xerox iGen4 bude celosvětově dostupný od září.