Hlavní navigace

Barracuda přichází s řešením SSL VPN

[Tisková zpráva] Společnost Barracuda Networks již řadu let zaznamenává velké úspěchy se svými produkty z oblasti komunikace, síťové infrastruktury a bezpečnosti, které v současné době používá přes sedmdesát tisíc zákazníků z více než osmdesáti zemí po celém světě. Nabídka řešení se značkou Barracuda je v současné době již poměrně bohatá a zahrnuje produkty Barracuda Spam Firewall, Barracuda Web Filter, Barracuda IM Firewall, Barracuda Load Balancer, Barracuda Web Site Firewall a také dvě novinky Barracuda Link Balancer a Barracuda Backup.

Sdílet

Barracuda Networks však stále pracuje na rozšíření produktového portfolia a podobně jako ostatní úspěšné a renomované společnosti provádí kromě vlastního vývoje také akvizice dalších firem. Zatím nejnovějším přírůstkem do nabídky společnosti Barracuda Networks je řešení Barracuda SSL VPN, které je výsledkem převzetí společnosti 3SP a jejího populárního řešení SSL Explorer.

Jak už název napovídá, Barracuda SSL VPN je integrované hardwarové a softwarové řešení umožňující bezpečný vzdálený přístup k síti a jejím zdrojům. Podstatnou výhodou Barracuda SSL VPN je skutečnost, že pro vzdálený přístup není třeba na straně klienta instalovat žádný dodatečný software a za tímto účelem se využívá standardní webový prohlížeč. To nejenom výrazným způsobem šetří čas a náklady související s instalací a podporou na straně klientů, ale rovněž podstatným způsobem rozšiřuje množství hardwarových a softwarových platforem, ze kterých se lze k centrální síti prostřednictvím Barracuda SSL VPN připojovat.

Barracuda SSL VPN v sobě integruje velmi širokou škálu pokročilých funkcí, které zajišťují pohodlný, vysoce bezpečný a snadno spravovatelný vzdálený přístup k síti a řízené využívání jejích zdrojů. Produkt Barracuda SSL VPN je dispozici ve třech modelech podporujících 25, 50 respektive 100 vzdálených uživatelů. Na rozdíl od mnoha konkurenčních řešení však nejsou počty uživatelů u jednotlivých modelů striktně omezeny a uvedená čísla představují maximální doporučený počet vzdálených klientů.

Více informací o Barracuda SSL VPN můžete získat zde: www.barracuda­networks.com/sslvpn. V České republice je distributorem zařízení Barracuda společnost Gesto Communications.