Hlavní navigace

Barracuda Spam & Virus Firewall s novými funkcemi

[Tisková zpráva] Mezi nejprodávanější produkty společnosti Barracuda Network patří mnohokrát oceněný Barracuda Spam & Virus Firewall, který díky široké škále dostupných modelů dokáže plně uspokojit potřeby malých firem i těch největších organizací a korporátních zákazníků.

Sdílet

Produkt Barracuda Spam & Virus Firewall se od svého uvedení na trh neustále vyvíjel, tak aby byl schopen účinně se vypořádat se stále novými typy online hrozeb. Společnost Barracuda Networks postupně vybavila svůj produkt Barracuda Spam & Virus Firewall řadou funkcí, které zaručují uživatelům nejvyšší možný stupeň antispam i antivir ochrany. Na předním místě stojí sada technologií Barracuda Real-Time Protection, díky nimž lze reagovat na nové škodlivé kódy prakticky okamžitě. Jakmile některý z produktů Barracuda zachytí potenciálně nebezpečný nebo podezřelý kód, předá jej neprodleně do Barracuda Central, která pracuje nepřetržitě 24 hodin 7 dní v týdnu. Díky tomu Barracuda odstraňuje nevýhodu klasických antivirových a antispam řešení, kterou je relativně pomalá aktualizace databáze údajů o škodlivých kódech, takže v nejkritičtější době po objevení se nové hrozby není uživatel patřičně chráněn. Zařízení Barracuda se tedy ve výsledku nechovají jen jako samostatné jednotky, ale tvoří globální inteligentní síť schopnou mnohem efektivněji bojovat s online hrozbami.

Barracuda Spam & Virus Firewall je k dispozici v několika různých modelech. Pro nasazení u opravdu velkých společností či poskytovatelů internetových služeb je určen typ Barracuda Spam & Virus Firewall 1000. Jeho výkon uspokojí i ty nejnáročnější uživatele, neboť kapacita zařízení postačuje pro až 100 tisíc uživatelů elektronické pošty a 5 tisíc domén. Tento model má dále k dispozici diskovou kapacitu 200GB pro logy zpráv a 750GB pro uložení zpráv v karanténě. K napojení do sítě slouží dva gigabitové Ethernet porty a vysokou spolehlivost celého systému podporuje i duální hot-swap zdroj. V případě potřeby je navíc možné spojit několik těchto zařízení do svazku a dosáhnout tak ještě vyšší kapacity.

Jako konkrétní příklad nasazení výkonných modelů Barracuda Spam & Virus Firewall může sloužit Atlas, který na počátku roku 2008, jako první z českých a slovenských portálů, přinesl svým klientům nejnovější řešení antispam filtru prostřednictvím Barracuda Spam & Virus Firewall. Podle Atlasu je od nasazení nového antispamu úspěšnost filtrace nevyžádané pošty 95%. Tento údaj potvrzuje také test freemailů provedený internetovým magazínem Technet.cz, kde bylo mezi hlavními přednostmi Atlas.cz uvedeno, že má jeden z nejlepších antispam filtrů.

Právě pro podobné typy využití u poskytovatelů služeb a velkých firem či organizací slouží nejnovější rozšíření funkčních možností Barracuda Spam & Virus Firewall. U těchto klientů je zcela běžné, že Barracuda Spam & Virus Firewall obhospodařuje velký počet různých domén a stejně tak správa rozsáhlého IT prostředí a velkého počtu uživatelů nebývá záležitostí pouze jednoho administrátora.

Nejnovější verze firmware pro Barracuda Spam & Virus Firewall proto přináší plnou podporu správy hierarchicky rozdělené mezi větší počet administrátorů, kteří mohou pro definované skupiny uživatelů poskytovat rovněž služby helpdesku. Pro jednotlivé domény pak lze nastavit různá bezpečnostní pravidla, jako je filtrování či blokování zpráv elektronické pošty. Kromě toho lze v zařízení nastavit požadavek na šifrování e-mailových zpráv dle standardu SMTP/TLS.

Nové funkce jsou dostupné v rámci Barracuda Spam & Virus Firewall firmware verze 4.0, která je již aktuálně k dispozici. Podrobnější informace o produktech Barracuda Networks naleznete na stránkách http://www.ba­rracudanetwor­ks.cz V České republice je distributorem zařízení Barracuda Networks společnost Gesto Communications.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).