Hlavní navigace

Barracuda Spam & Virus Firewall nabízí integrovanou ochranu

[Tisková zpráva] Počátkem letošního března se společnost Barracuda Networks rozhodla přejmenovat svůj nejúspěšnější a nejvíce prodávaný produkt Barracuda Spam Firewall, který je nyní nabízen pod novým názvem Barracuda Spam & Virus Firewall.

Sdílet

Nový název lépe reflektuje užitné vlastnosti zařízení, které kromě filtrování zpráv nevyžádané elektronické pošty poskytuje uživatelům rovněž velmi účinnou ochranu před dalšími online hrozbami, které jsou spojeny s používání e-mailu.

Spam je pro uživatele dozajista značně obtěžující, snižuje jejich produktivitu práce a je příčinou zbytečného zatěžování síťových a dalších zdrojů v rámci IT infrastruktury. Z hlediska bezpečnostních rizik jsou však daleko závažnější hrozbou viry a další škodlivé kódy označované jako spyware či malware, které jsou šířeny prostřednictvím elektronické pošty.

Obecně lze spyware respektive malware definovat jako nechtěné technologie, které se instalují bez výslovného povolení uživatelem a/nebo jsou implementovány tak, že nějakým způsobem poškozují uživatele – ovlivňují soukromí uživatele nebo bezpečnost systému, používají jeho systémových zdrojů, včetně již instalovaných programů a/nebo sbírají a odesílají jejich osobní nebo jinak citlivé informace. Jinak řečeno jde o software, který se více či méně skrytě nainstaluje do počítače a provádí činnost, která neslouží jeho uživateli ale tvůrci tohoto programového kódu. Spyware je tedy možné chápat také jako určitou odrůdu počítačového viru, jehož cílem není dále se množit ale pouze provádět nějakou nevítanou činnost v napadeném počítači. Spyware může provádět mnoho nekalých činností, z nichž mezi nejnebezpečnější patří shromažďování citlivých informací, jako jsou čísla kreditních karet, PINy, hesla a veškeré další snahy o získání přístupu k bankovním účtům nebo dalším cenným údajům.

Při ochraně uživatelů před viry a spyware hraje klíčovou úlohu rychlost, s jakou dokáže příslušný systém ochrany reagovat na nové viry a další škodlivé kódy. V tomto směru nabízí společnost Barracuda Networks významnou výhodu před mnoha konkurenčnímu řešeními, neboť Barracuda Spam & Virus Firewall je vybaven sadou technologií s názvem Barracuda Real-Time Protection, díky nimž lze reagovat na nové škodlivé spam kódy prakticky okamžitě. Jakmile některý z produktů Barracuda zachytí potenciálně nebezpečný nebo podezřelý kód, předá jej neprodleně do Barracuda Central, která pracuje nepřetržitě 24 hodin 7 dní v týdnu.

Díky tomu Barracuda odstraňuje nevýhodu klasických antivirových a antispam řešení, kterou je relativně pomalá aktualizace databáze údajů o škodlivých kódech, takže v nejkritičtější době po objevení se nové hrozby není uživatel patřičně chráněn. Zařízení Barracuda se tedy ve výsledku nechovají jen jako samostatné jednotky, ale tvoří globální inteligentní síť schopnou mnohem efektivněji bojovat s online hrozbami.

V České republice je distributorem zařízení Barracuda Networks společnost Gesto Communications.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).