Hlavní navigace

Barracuda SSL VPN získává ocenění SC Magazine

[Tisková zpráva] Produkty společnosti Barracuda Networks dlouhodobě patří mezi absolutní špičku řešení z oblasti komunikace a informační bezpečnosti, což dokládá i neustále se rozrůstající sbírka velmi prestižních ocenění.

Sdílet

Zatím poslední úspěch si na své konto připsalo zařízení Barracuda SSL VPN, které v již tradičním výročním hodnocení SC Magazine získalo ocenění „SC Magazine 2010 Reader Trust Award“ v kategorii „Best IPSec/SSL VPN“.

Řada produktů Barracuda SSL VPN slouží jako odolné integrované řešení pro zabezpečený privátní vzdálený přístup k síti a jejím zdrojům s kapacitou 15 až 100 vzdálených uživatelů. Na rozdíl od mnoha konkurenčních produktů však nejsou počty uživatelů u jednotlivých modelů striktně omezeny a uvedená čísla představují maximální doporučený počet vzdálených klientů.

Podstatnou výhodou Barracuda SSL VPN je také skutečnost, že pro vzdálený přístup není třeba na straně klienta instalovat žádný dodatečný software a za tímto účelem lze využít standardní webový prohlížeč. To znamená, že Barracuda Networks SSL VPN zajišťuje univerzální integrované řešení pro vzdálený zabezpečený přístup nezávislý na aplikaci ani na jejím klientovi.

V průběhu loňského roku se produkty Barracuda SSL VPN dočkaly několika významných inovací, mezi něž patří například rozšířené administrační nástroje, s jejichž pomocí lze řídit přístup k síti na základě verze operačního systému či webového prohlížeče na straně klienta. To umožňuje lepší ochranu proti různým bezpečnostním slabinám některých verzí těchto klientských platforem včetně možnosti upozornit uživatele na nutnost jejich upgrade. Za zmínku stojí rovněž nová funkce Cache Cleaning Utility, která při přístupu přes webový prohlížeč dokáže vymazat jeho cache paměť a historii. Tato funkce je zvláště užitečná v případě, že je vzdálený přístup prováděn z nějakého veřejně dostupného PC v knihovně, internetové kavárně a podobně.

V České republice je distributorem zařízení Barracuda Networks společnost Gesto Communications.