Hlavní navigace

Barracuda Web Application Firewall jako IT produkt 2010 magazínu Computerworld

[Tisková zpráva] Podle údajů analytické společnosti Gartner Group jsou celé tři čtvrtiny bezpečnostních slabin na Internetu na aplikační úrovni. Na provozovatele webových aplikací jsou proto kladeny velké nároky z hlediska bezpečnosti, spolehlivosti a dostupnosti jejich řešení, která musí obstát proti různým typům hrozeb, mezi nimiž nechybí ani cílené útoky s cílem získat přístup k citlivým údajům nebo omezit či úplně znemožnit poskytování služeb.

Sdílet

Výše zmíněné požadavky uživatelů dokáže v plné míře uspokojit Barracuda Web Application Firewall, který pracuje jako firewall pro sedmou vrstvu a chrání webové servery před mnoha různými typy útoků, jako například SQL injection, cross site injection, nebo session tampering. Zařízení tak poskytuje vysoce účinnou ochranu proti všem deseti hlavním hrozbám pro webové aplikace, které identifikovalo nezávislé sdružení Open Web Application Security Project. Vysokou úroveň zabezpečení, jakou zařízení poskytuje v rámci standardu PCI DSS verze 1.2, potvrzuje také certifikát ICSA Labs, který je udělován na základě důkladného nezávislého bezpečnostního auditu.

Mimořádnou kvalitu a užitnou hodnotu dokládá rovněž ocenění, které tento produkt získal na podzim minulého roku od časopisu Information Security Magazine – v kategorii Application Security zvítězil v ostré konkurenci právě Barracuda Web Application Firewall a obdržel nejvyšší ohodnocení GOLD.

Je jen logické, že Barracuda Web Application Firewall přitahuje pozornost uživatelů i odborné veřejnosti také v České republice. Díky svým přednostem byl Barracuda Web Application Firewall model 660 vybrán mezi finalisty v rámci již čtvrtého ročníku soutěže o IT produkt 2010 pořádané magazínem Computerworld. Cílem soutěže je vyzdvihnout produkty s takovými vlastnostmi, které je pozitivně odlišují od konkurenčních produktů stejné kategorie, přičemž tuto skupinu tvoří patnáct vybraných produktů v pěti hodnocených kategoriích.

V průběhu roku se uskuteční ještě další dvě kola soutěže a koncem roku proběhne finále, kde bude v každé kategorii zvolen jeden vítěz. Již nyní se ale Barracuda Web Application Firewall zařazuje mezi elitní skupinu nejlepších produktů na tuzemském trhu a získává od Computerworldu prestižní ocenění „IT produkt 2010“.

V České republice je distributorem zařízení Barracuda Networks společnost Gesto Communications.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).