Hlavní navigace

Barracuda Web Filter rozšiřuje podporu pro Novell eDirectory

[Tisková zpráva] Zařízení Barracuda Web Filter již nasadily tisíce firem a organizací po celém světě a podstatným způsobem tak zvyšují bezpečnost svých informačních systémů před riziky spojenými s využíváním různých internetových aplikací, jako je web, instant messaging, nebo Internet telefonie.

Sdílet

Podle výsledků průzkumu, který koncem loňského roku provedla společnost Společnost Barracuda Networks mezi vybranými manažery z oblasti bezpečnosti IT, v současné době filtruje přístup k webu 53% firem, což je o 23% více než před rokem. Daný trend dále pokračuje, takže v letošním roce se k těmto opatřením uchýlí již téměř dvě třetiny společností. Mezi hlavními důvody figuruje na předním místě ochrana před viry a spyware (70%) a zvyšování produktivity práce (52%). Téměř třetina firem se také touto cestou chrání před zbytečným zatěžováním kapacity svých sítí a internetové konektivity.

Rostoucí snahy uživatelů o maximální využití možností Barracuda Web Filter jednoznačně svědčí o tom, že tento typ zařízení se stal zcela nezbytnou součástí informačních systémů. V případě velkých společností a organizací tak vyvstává potřeba o maximálně efektivní začlenění tohoto zařízení do stávající IT infrastruktury. S tím souvisí rovněž možnost transparentní jednotné autentifikace prostřednictvím systémů Active Directory nebo NTLM, které Barracuda Web Filter podporuje od svého uvedení na trh.

Nyní společnost Barracuda Networks rozšiřuje funkční možnosti produktu Barracuda Web Filter také o podporu nástroje Novell eDirectory, který v rámci řešení pro identity management a policy control využívá řada velkých společností z Fortune 500 stejně jako vzdělávací a státní instituce. Na rozdíl od většiny konkurenčních řešení nevyžaduje Barracuda Web Filter instalaci dodatečného software na straně klientů či serverů, takže jeho integrace do stávající infrastruktury využívající Novell eDirectory je velmi snadná a rychlá.

Nové rozšíření Barracuda Web Filter pro podporu Novell eDirectory bude široce postupné v průběhu července 2008. V České republice je distributorem zařízení Barracuda společnost Gesto Communications.