Hlavní navigace

Barracuda Web Filter vyhoví i nejnáročnějším uživatelům

[Tisková zpráva] Mezi velmi oblíbené produkty společnosti Barracuda Network patří Barracuda Web Filter, který uživatele chrání před riziky spojenými s využíváním různých internetových aplikací, jako je web, instant messaging, nebo Internet telefonie.

Sdílet

Díky pokročilým možnostem pro filtrování a blokování různých typů internetového provozu však může Barracuda Web Filter znamenat také nezanedbatelný přínos z hlediska zvyšování produktivity práce. Není žádným tajemstvím, že mnoho zaměstnanců využívá Internet nejenom v souvislosti se svými pracovními povinnostmi, ale také k zábavě. Tento problém je o to závažnější, že mnoho takovýchto webových stránek či jiných aplikací figuruje na předních příčkách bezpečnostních rizik na Internetu. Nezanedbatelnou roli z hlediska úspor investičních a provozních nákladů hraje i snížení nároků na kapacitu internetového připojení a dalších síťových zdrojů.

Podle výsledků průzkumu, který provedla společnost Barracuda Networks mezi vybranými manažery z oblasti bezpečnosti IT, filtrovalo přístup k webu 53% firem, což bylo o 23% více než před rokem. Daný trend dále pokračuje, takže v letošním roce se podle odhadů k těmto opatřením uchýlí již téměř dvě třetiny společností. Mezi hlavními důvody figuruje na předním místě ochrana před viry a spyware (70%) a již zmíněná produktivita práce (52%). Téměř třetina firem se také touto cestou chrání před zbytečným zatěžováním kapacity svých sítí a internetové konektivity. Prakticky samozřejmostí je pak aplikace restrikcí pro přístup k celé řadě webů, jejichž obsah je v rozporu s právními či etickými normami.

Stávající modely Barracuda Web Filter pokrývají široké spektrum potřeb malých, středních i větších firem. V průběhu května 2009 pak společnost Barracuda Network uvedla na trh nový model označený Barracuda Web Filter 1010, který dokáže uspokojit požadavky i těch největších korporátních zákazníků, neboť svojí kapacitou zvládá až 15 tisíc současných TCP spojení. Navíc je možné zapojit několik zařízení Barracuda Web Filter 1010 do svazku a dosáhnout tak ještě větší kapacity a spolehlivosti celého řešení.

Špičkové technické parametry, vysokou užitnou hodnotu, snadnou použitelnost i příznivou cenu zařízení Barracuda Web Filter dokládají také prestižní ocenění v nezávislých testech. Zatím poslední úspěch zaznamenal Barracuda Web Filter na počátku letošního roku, kdy v hodnocení SC Magazíne získal maximální počet hvězdiček ve všech sledovaných kritériích a byl tak zařazen do elitního klubu „SC Magazine Recommended“.

V České republice je distributorem zařízení Barracuda Networks společnost Gesto Communications.