Hlavní navigace

Barracuda zachytila novou masivní vlnu phishingu a spamu

[Tisková zpráva] Jednou z velmi významných předností produktů od společnosti Barracuda Networks je široká základna čítající přes 50 tisíc zařízení Barracuda Spam Firewall, Barracuda Web Filter a Barracuda IM Firewall instalovaných ve více než 80 zemích po celém světě. Všechna zařízení jsou navzájem propojena prostřednictvím Barracuda Central, ve které pracuje tým specializovaných odborníků 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.

Sdílet

Jakmile některý z produktů Barracuda zachytí potenciálně nebezpečný nebo podezřelý kód, předá jej neprodleně do Barracuda Central, která s pomocí ostatních zařízení jinde ve světě shromáždí další podobné případy a rozhodne o typu a závažnosti hrozby představované spamem nebo jinou obdobnou nekalou aktivitou. Díky tomu Barracuda odstraňuje nevýhodu klasických antivirových a antispam řešení, kterou je relativně pomalá aktualizace databáze údajů o škodlivých kódech, takže v nejkritičtější době po objevení se nové hrozby není uživatel patřičně chráněn.

V létě letošního roku společnost Barracuda Networks uvedla sadu nových technologií s názvem Barracuda Real-Time Protection, díky nimž může reagovat na nové škodlivé spam kódy prakticky okamžitě. Barracuda Real-Time Protection je proto dalším významným obohacením funkčních možností produktů Barracuda, které se ve výsledku nechovají jen jako samostatná zařízení, ale tvoří globální inteligentní síť schopnou mnohem efektivněji bojovat s online hrozbami.

Produkty Barracuda využívají rovněž další technologii s názvem fingerprinting, díky které lze různé typy škodlivého kódu v rámci spamu velice rychle a spolehlivě identifikovat. Informace o nové hrozbě je poté v rámci Energize Updates okamžitě on-line přenesena do ostatních instalovaných produktů Barracuda. S využitím takovéhoto „otisku prstu“ pak mohou všechna zařízení škodlivý kód ihned rozpoznat, aniž by bylo nutné danou spam zprávu nějak podrobně analyzovat. Díky tomu je celý proces velmi spolehlivý a klade daleko menší nároky na výpočetní výkon.

V této souvislosti je možné připomenout další unikátní technologii s názvem Predictive Sender Profiling pro Barracuda Spam Firewall, kterou společnost Barracuda Networks uvedla letos na jaře. S její pomocí lze odhalit i ty spammery, kteří používají různé cesty jak zamaskovat nebo svou identitu nebo zneužít identitu nějakého jiného důvěryhodného uživatele elektronické pošty či internetové služby. Díky funkci Predictive Sender Profiling je možné spammery odhalovat mnohem spolehlivěji, a to na základě sledování neobvyklých či podezřelých aktivit spojených s posíláním elektronické pošty.

Důležitost fungování Barracuda Central se opět ve zvýšené míře prokázala v pátek 23. října. Ten byl začátkem víkendu spojeného s americkým státním svátkem Den díkuvzdání, který je rovněž charakterizován velkou nákupní horečkou. Specialisté společnosti Barracuda Networks v této zachytili masivní nárůst útoků typu phishing, a to ve formě spamu i podvodných internetových stránek. Tyto útoky se zaměřily především na internetové služby z oblasti e-komerce, jako jsou například oblíbené weby eBay, Amazon, PayPal a mnoho jiných.

Společnost Barracuda sice eviduje určitý nárůst podobných nekalých aktivit každý víkend, avšak zmíněný černý pátek znamenal více než desetinásobný nárůst podvodných phishing webových stránek a na ně navazující vlnu spamu s nejrůznějšími „výhodnými nabídkami“ k nákupu v e-shopech. Podvodníci navíc počítali s tím, že během svátků, kdy se nepracuje, bude reakce na jejich kriminální aktivity velmi malá nebo žádná.

Barracuda Central však pracuje nepřetržitě 24 hodin denně a 7 dní v týdnu, takže může zajistit praktiky okamžitou reakci na nově se objevivší hrozby, včetně zmíněného phishingu a spamu. Uživatelé produktů Barracuda Spam Firewall a Barracuda Web Filter tak mají vždy k dispozici nejvyšší dosažitelný stupeň úrovně bezpečnosti webových aplikací stejně jako antispam ochrany

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).