Hlavní navigace

BARRANDOV TV ZAČNE VYSÍLAT 11.1.2009

[Tisková zpráva] Karlovy Vary, sobota, 5. července 2008 - Plnoformátová digitální televize Barrandov TV zahájí své vysílání 11. ledna 2009. Informaci dnes na Filmařském večírku v Karlových Varech oznámila předsedkyně představenstva Barrandov Televizní Studio a.s. Janka Vozárová.

Sdílet

„Do startu vysílání naší televize zbývá od dnešní půlnoci 190 dnů“, uvedla doslova na tradiční barrandovské party, které se zúčastnilo na 300 osobností. Patřili k nim topmodelka Helena Houdová, herci Jiří Mádl, Petr Čtvrtníček a Miroslav Táborský, ředitel pražské zoo Petr Fejk, textařka Gábina Osvaldová, režisér David Ondříček s herečkou Klárou Issovou a mnozí další.

Barrandov TV se zaměří na městského diváka od věku 30-ti let, pro kterého chce vysílat komentované zpravodajství, netradiční zábavné pořady, evropské filmy a dokumenty. Základ programu má tvořit vlastní tvorba, která se bude obsahem i způsobem zpracování lišit od ostatních komerčních televizí. „Chceme být jiní“, uvedl v Karlových Varech šéf programu Přemysl Svora. Prostor ve vysílání dostanou i diváci: televize vytvořila databanku amatérských filmů na webu www.ukazse.tv, kam veřejnost dodnes umístila na 200 snímků. Ty nejlepší Barrandov TV odvysílá od 14. 7. 2008 na novém webu www.kinobarran­dov.tv a po Novém roce také na obrazovce. Barrandov TV se během prázdnin přestěhuje do nového sídla, tzv. Paláce zábavy, se třemi ateliéry, news room, restaurací a moderními kancelářemi. Na podzim pak začne natáčet první vlastní pořady. V plánu je rovněž výroba původního sitcomu, na jehož námět televize minulý týden vyhlásila poptávkové řízení.

Novou digitální televizi bude možné naladit třemi způsoby – přes satelit, set-top-box a kabel. Vlastníkem Barrandov TV je akciová společnost Barrandov Televizní Studio, která má více akcionářů, přičemž majitelem největšího počtu akcií je společnost MORAVIA STEEL a.s..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).