Hlavní navigace

Baskytarový hurikán T.M. Stevens v Grundfunku na Radiu Wave

[Tisková zpráva] Radiová funková Zoo, která se schází každou neděli od 20:00 na ČRo 4 - Radiu Wave v pořadu Grundfunk, připravila další živou lahůdku. Baskytarista T.M. Stevens je živočišný exemplář z New York City, jediný svého druhu. Na vlnách Radia Wave si můžete vychutnat rozhovor s ním i koncert jeho kapely Shocka Zooloo z pražského Lucerna Music Baru.

Sdílet

Pro kvalitní zvukový záznam se 29. října vypraví do Lucerny přenosový vůz a s ním i celý Grundfunk. Budeme vysílat živě z Lucerna Music Baru, nahlédneme do bohaté hudební historie T.M. Stevense a pozveme si ho i k živému rozhovoru. V následujícím Grundfunku 5. listopadu pak na vlnách 100,7 FM odvysíláme záznam z koncertu.

T.M. Stevens hrál od 80. let se spoustou legend světové hudební scény, jmenujme alespoň některé z nich. Joe Cocker (alba Unchain My Heart, One Night Of Sin, Night Calls), Tina Turner (Foreign Affair, Simply The Best), James Brown (Gravity), The Pretenders (Get Close), Billy Joel (River Of Dreams), Cindy Lauper (Night To Remember), Steve Vai (Sex & Religion) a další. Současně se věnoval i vlastní tvorbě, kterou představí i v Praze s kapelou Shocka Zooloo. Svůj styl označuje jako „metal funk“, můžeme tedy čekat funkové figury a rytmiku, stejně jako tvrdou kytaru a metalový nášup. Před Stevensovým uměním prý bledne i podobně orientovaný a zkušený basista Doug Wimbish, který své aktuální projekty už letos v Praze představil. Máme tedy s čím srovnávat.

T.M.Stevens naposledy zavítal do Prahy v roce 2005 s projektem Vibe Music. Spoluhráči mu byli bubeník John Blackwell (doprovodná kapela Prince) a kytarista Jean Paul Bourelly. Svým uměním strhli publikum, působili přitom uvolněně a dovolili si i pár hudebních vtípků, jako hrát falešně, schválně jestli publikum pozná, že je to vtip.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).