Hlavní navigace

Battlezone se stala nejlépe vybavenou počítačovou hernou v Čechách a na Slovensku

[Tisková zpráva] (Praha, 11. června 2009) Tuzemská počítačová herna Battlezone přistoupila po více než pěti letech existence k zásadní inovaci svého vybavení. Za účasti společností Asus a Intel nabízí nyní příznivcům digitální zábavy celkem dvacet nových herních sestav. Ty jsou odladěny nejen po stránce maximálního výkonu, ale zohledňují i spotřebu elektrické energie. Battlezone se tak stala nejlépe vybavenou počítačovou hernou v Čechách a na Slovensku.

Sdílet

Více než osmnáct měsíců od předchozí inovace, kdy se do Battlezone jako první tuzemské herny nastěhovala dvacítka nových počítačů osazených čtyřjádrovými procesory Intel® CoreTM 2 Quad se i stejných počet dalších dosluhujících stanic dočkal svého nahrazení.

Za účasti významného světového výrobce počítačových komponent, společnosti Asus, a největšího světového výrobce mikroprocesorů, společnosti Intel, byly vyrobeny a do Battlezone umístěny odladěné herní sestavy, nabízející plynulou hru i těm nejnáročnějším herním titulům. V testech výkonu 3DMark 2006 a 3DMark Vantage dosahují nové počítače výkonu 15439, resp. 8301 bodů a své tři roky staré předchůdce tak překonávají více než pětinásobně.

Konfigurace
CPU – Intel Core i7 920 2,66GHz (8MB/4,8GT/s)
M/B – Intel Smackover DX58SO s1366
Videokarta – ASUS VGA nVidia 9800GTX+ DK 512MB DDR3
RAM – DDR3 3072MB HDD
640GB (GREEN series)

je doplněna osvědčenými 19" monitory ASUS LCD VB191T. O montáž sestav značky Barbone se postarala česká společnost T.S. Bohemia.

„Nové procesory Intel Core i7 jsou hodnoceny jako nejvýkonnější dnes dostupné procesory pro PC. Jsme proto rádi, že nyni jsou dostupné i hráčům české herny Battlezone“, říká Petr Ulvr, obchodní manažer společnosti Intel, a dodává „Staré stroje s procesory Pentium 4 HT si odsloužily tisíce hodin, po třech letech ale již nutně potřebovaly obměnit.“

„Nové ASUS výkonné grafické karty splní i náročné požadavky nejnovějších her. Grafické karty ASUS 9800GTX+ v edici Dark Night zaručí dostatečný počet FPS každému hráči,“ hodnotí upgrade Ondřej Třetina ze společnosti Asus.

Zástupce herny Battlezone, Václav Kotyk, inovace komentuje: „Cílem Battlezone bylo vždy poskytovat hráčům to nejlepší a nejkvalitnější zázemí. Rád bych poděkoval našim partnerům, především společnostem Intel a Asus, že nám pomáhají tyto vize úspěšně naplňovat.“

O Battlezone: Počítačová herna Battlezone patří s 50 osobními počítači mezi největší tuzemské počítačové herny. Za dobu své pětileté existence se stala symbolem tohoto druhu zábavy u nás a to jak pro amatérské nadšence tak i pro profesionální hráče. Hostila více než stovku turnajů a soutěží včetně prestižních finále kvalifikací na světovou olympiádu World Cyber Games. Od roku 2009 se stává místem pro hostování světové série World GameMaster Tournament. Je domovskou hernou několika desítek předních českých multiherních klanů a svým vybavením patří k nejlepším hernám v Evropě. S Battlezone spolupracují, často na exklusivní bázi, tyto významné společnosti: ASUS, Barbone, Dial Telecom, Eset, Fortron, IDG, Intel, Rosengart, Sennheiser, Sharkoon, T.S.Bohemia, Transcend, a Western Digital.

Další informace získáte na http://www.bat­tlezone.cz