Hlavní navigace

bauMax se spoléhá na WLAN technologii Motorola

[Tisková zpráva] Praha 16. srpna 2007 – Společnost Motorola, Enterprise Mobility Business (dříve Symbol Technologies), vedoucí poskytovatel služeb a řešení v oblasti podnikové mobility, zahajuje spolupráci s hlavním řetězcem prodávajícím potřeby pro kutily v Rakousku – bauMaxem a firmou Dataphone. Předmětem vzájemné spolupráce, jež zahrnuje i české obchody bauMax, je zavedení WLAN technologie, která má zvýšit produktivitu a poskytnout lepší servis zákazníkům rakouských obchodů.

Sdílet

Dataphone GmbH Austria vybavil bauMax přibližně 1 500 zařízeními pro mobilní sběr dat, přičemž těmi posledně dodanými byly snadno ovladatelné, odolné mobilní terminály ze série MC3000 společnosti Motorola. Ty disponují flexibilními možnostmi nastavení a v bauMax obchodech jsou používány ke zlepšení technologického postupu toku inventáře, potvrzení o příjmu zboží, vyřizování vráceného zboží, udržování stavu zásob a ke kontrole cen. Po testovací fázi ve dvou pilotních obchodech – v novém Mega-bauMaxu ve Vídni a v Klosterneuburgu – jsou nyní rozmisťovány bezdrátové instalace s celkem 250 terminály MC3000, jež podporují WLAN pro tisk etiket.

Etikety jsou nyní tištěny přímo na prodejní ploše, čímž se odstranily dlouhé vzdálenosti, které musel personál překonávat. Další výhodu má tato nová WLAN architektura díky nadčasové softwarové architektuře, která umožňuje rychlé a snadné softwarové aktualizace. Kapacita zařízení a nový snadno použitelný displej s barevnou dotykovou obrazovkou dále vylepšují pracovní postupy. bauMax v současné době využívá zařízení k jednosměrné datové komunikaci pouze z mobilních zařízení k serveru, nicméně v budoucnu plánuje přenášet data v obou směrech, což tato zařízení podporují.

Alexander Winter, Project Manager v bauMaxu AG řekl:“ Rozhodnutí spolupracovat s Motorola Enterprise Mobility Business nepadlo pouze díky výběrovému řízení o nejkompetitiv­nější ceny, ale také díky dlouhodobé partnerské spolupráci a znalosti projektu v Motorole a Dataphone. To ušetří čas i peníze při plánování, vývoji a implementaci existujících projektů a při dalším plánování. Dataphone je poradcem bauMaxu od fáze posuzování po implementaci, servis a údržbu již zhruba deset let. Vedle vývoje nového softwaru pro MC3000 (CE5.0), poskytuje rovněž Dataphone přesný plán pro implementaci tohoto řešení v celé zemi i zahraničí. Dva nové bauMaxy v Rumunsku byly v nedávné době vybaveny novými zařízeními MC3000 Motorola spolu s adaptovaným softwarem a školením personálu.“

Wolfgang Jonasson, Managing Director v Motorola Enterprise Mobility Business v Rakousku a Sales Manager pro střední Evropu řekl:“ Jsme hrdí na to, že pomáháme bauMaxu expandovat do střední a jihovýchodní Evropy s našimi flexibilními mobilními terminály s maximální robustností, které jsou navrženy pro intenzivní používání v obchodech pro kutily. bauMax se může spolehnout na známé a spolehlivé týmy Motoroly a Dataphonu, které se pyšní svými znalostmi potřeb a požadavků zákazníků. Rychlejší obchodní postupy a lepší servis zákazníkům jsou přímými výsledky implementace zařízení od Motoroly.“

Winter připomněl: „Zaměřujeme se na bezpečná, perspektivní řešení, která představují hodnotu pro naše zákazníky i pro náš personál. Motorola a Dataphone jsou dva dlouhodobí partneři, kteří znají naše požadavky, cíle i plány, což šetří čas a peníze při otvírání nových trhů, zejména ve střední a východní Evropě.

Ing. Peter Gallistl, Account Manager v Dataphone GmbH, vidí mnoho možností pro bezdrátové prostředí v maloobchodním sektoru: „Plánujeme rozšířit využívání WLAN zařízení a zkušenosti získané v pilotních projektech použijeme k další vývojové práci. Díky plánované implementaci SAP systému, budeme pracovat na rozšiřování funkcí, a tudíž i počtu možností pro využívání těchto zařízení v bauMaxu.“

O bauMaxu
Rodinný podnik bauMax, založený před 30 lety, provozuje 124 obchodů pro kutily v sedmi zemích (Rakousko, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko a Rumunsko). V Rakousku je bauMax přítomen po celé zemi s celkem 68 obchody pro kutily a 3 600 zaměstnanci. Roku 2005 činil zisk společnosti 1,1 miliardy Eur. bauMax se postupem času stal hlavním hráčem v oblasti obchodu pro kutily a pomohl tomuto konceptu v průlomu do střední a jihovýchodní Evropy. Síť značkových obchodů se bude na nové, klíčové trhy intenzivně rozšiřovat i v příštích letech a první obchody budou otevřeny v Bulharsku a Turecku.

O Dataphonu
Společnost Die Dataphone AG byla založena roku 1986 ve Švýcarsku a od roku 1993 působí také v Rakousku. Dataphone Group má se svými 50 zaměstnanci zisk zhruba 10 milionů Eur. Dataphone vytváří sítě mobilních pracovních stanic na všech úrovních dodávkového řetězce pomocí pokročilých technologií od uznávaných předních společností na trhu. Dataphone poskytuje jako jeden dodavatel kompletní systémy od plánování po nastavení a údržbu tak, aby zákazník získal nejlepší možnou užitnou hodnotu, pro maloobchody, velkoobchody, průmysl, veřejné úřady a instituce.

O společnosti Motorola
Motorola je celosvětově známý dodavatel technologií a produktů pro mobilní komunikaci a vysokorychlostní internet. Vize Mobilita bez hranic zavazuje společnost Motorola pomáhat svým zákazníkům v kontaktu s jejich blízkými, k získávání potřebných informací a neomezenému přístupu k informacím. Svého cíle dosahuje prostřednictvím špičkových produktů a spolehlivých služeb. Motorola, zařazená do žebříčku Fortune 100, dosáhla v roce 2006 obratu ve výši 42,9 miliardy USD. Pro podrobnější informace o společnosti navštivte prosím www.motorola.com.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).