Hlavní navigace

Belegost - klasická textovka nyní zdarma pro iPhone

[Tisková zpráva] Stárkov, Česká republika, 20. prosince 2010 – Společnost Lacrima uvádí klasickou textovou hru z 80. let Belegost pro iPhone, nejpopulárnější mobilní platformu současnosti. Zapomeňte na špičkovou 3D grafiku, nechte na sebe dýchnout kouzlo nostalgie a ponořte se do příběhu o hledání drahokamu Alqualamíru. V Belegostu nerozhoduje přesná muška nebo váš postřeh, ale především vaše fantazie a logika.

Sdílet

Belegost, inspirovaný světem Středozemě, byl Mirkem Fídlerem vytvořen pro oblíbený 8bitový počítač ZX Spectrum v přelomovém roce 1989, kdy nabídl na tu dobu neobvyklé ovládání pomocí ikonek a myši. Následovaly další verze pro Atari ST a MS-DOS a také anglické verze pro Psion 3 a NeXT. Belegost je pravděpodobně jediná česká textová hra, která se dočkala lokalizace do angličtiny. 

Nyní Lacrima přináší tuto textovou hru v anglické i české verzi pro iPhone. Součástí hry je i remix původní hudby pro ZX Spectrum, sestavený – stejně jako originální hudba – legendou 8bitové éry, Františkem Fukou. 

Belegost je dostupný zdarma na App Store a lze jej hrát na všech zařízeních Apple podporujících iOS, tedy na iPhone, iPodu touch a iPadu. 

Více informací lze najít na webových stránkách http://www.la­crima.cz/ios. Aktuální informace jsou vdy k dispozici na Facebooku (http://www.fa­cebook.com/la­crimasoftware) a Twitteru (http://twitter­.com//lacrima­software/
 

O společnosti Lacrima o. s. 

Lacrima o. s. se sídlem ve východočeském Stárkově je občanské sdruení, zaloené v roce 2006 a zaměřené na mapování historie a podporu památkové péče v oblasti svého sídla. Vývoj aplikací pro iOS je je jednou z ekonomických aktivit sdruení, které slouí k financování jeho hlavní činnosti. K dalším takovým činnostem patří poradenství v oboru IT, zakázkový vývoj aplikací pro Mac OS X a pořádání záitkových aktivit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).