Hlavní navigace

BellaDati: švýcarský nůž na analýzu podnikových dat v cloudu

[Tisková zpráva] BellaDati je první business intelligence v ČR poskytována jako SaaS i pro malé a střední podniky. Dnes ji oficiálně spustil její český výrobce společnost Trgiman ve verzi 2.3. Analyzuje nejen podniková data a vytváří reporty z marketingu, obchodu, výroby a financí. Uživateli stačí webový prohlížeč.

Sdílet

Po registraci je uživateli do 3 minut k dispozici kompletní business intelligence včetně datového skladu. Nic se nemusí instalovat. Business uživatel s jednoduchostí netypickou pro BI získá analýzy v interaktivních grafech a tabulkách z různých agend podniku včetně obrátkovosti zboží, pohledávek nebo úspěšnosti obchodníků. Stačí zvolit v menu na jaké datové zdroje se má BellaDati připojit. V nabídce je Excel, ekonomické systémy jako Pohoda, Dynamics CRM nebo robustní SAP či databáze Oracle a webové služby včetně Google Docs. BellaDati vloží data automaticky do OLAP datového skladu s pomocí ETL nástrojů. Analytik má k dispozici sofistikované vzorce pro filtrování dat. Reporty lze sdílet on-line na dashboardech napříč společností a přidávat k nim komentáře způsobem známým ze sociálních sítí. Trgiman nabízí zákazníkovi i  volitelnou analytickou službu. Poradí jaké KPI (výkonové ukazatele) sledovat a vytvoří potřebné reporty s grafy a pohledy na podniková data.

Martin Trgiňa, CEO Trgiman říká: “Malým a středním podnikům chceme poskytnout BI, kterou si dříve nemohli dovolit. Teď  se může i malá firma rozhodovat podle jasných ukazatelů. Velký podnik může naopak investovat do analýz KPI místo integračních problémů. Odstranili jsme komplexitu zatěžující současná BI a přibalili jednoduchost a služby analytiků. V BellaDati z hromady tabulkových dat získáte vizualizace, kterým je snadné rozumět.“

Oproti jiným BI řešením dokáže BellaDati zpracovat i data mimo podnik díky funkci market intelligence. Lze tak analyzovat i data týkající se konkurence nebo ekonomická data například z elektronického bankovnictví České Spořitelny. Jednotlivé grafy a tabulky lze bez programování vložit do blogů, webový stránek nebo přímo na iGoogle. Grafy nebo celé dashboardy lze exportovat do Power Pointu, Excelu a ostatních formátů kliknutím tlačítka. IT specialisté využijí veřejná API k připojení vlastních aplikací nebo on-line Bella Script, který umožňuje čistění dat ve složitějších případech.

BellaDati dnes používají  velké společnosti jako OKD a.s. Rapidně se rozšiřuje i podíl malých a středních společností například z oblasti maloobchodu s potřebami do kanceláří jako je REDDO. K dispozici jsou komerční tarify, které zákazník může objednat i platit on-line a snadno upgradovat či downgradovat dle ekonomické situace na trhu. Univerzity a jednotlivci mohou využít tarif Personal pro nekomerční úcely. BellaDati dnes umožňuje každému dostat nejen podniková data ze tmy na světlo.

O společnosti TRGIMAN

Trgiman je česká  společnost z holešovické přístavu v Praze založená v roce 2006 Martinem Trgiňou. Vytváří podnikový web software pro analýzy a spolupráci, který je ale zábavné používat, snadné koupit a lehké spustit. Je autorem řešení BellaDati, které pomáhá podnikům sledovat a analyzovat podniková data. Další produkt Tahuti usnadňuje komunikaci školní komunitě či škole se státní správou. Produkty jsou poskytovány z cloudu  jako opravdový SaaS bez instalací rovnou z web prohlížeče. Zároveň však stojí nohami pevně na zemi v podobě on-premis web aplikací doplněných o integrační a analytické služby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).