Hlavní navigace

Ben Legg přichází z Googlu do European Directories, mateřské společnosti Mediatelu

[Tisková zpráva] Tisková zpráva OnTheRoad – www.OnTheRoad.to – vyhlášeno Projektem roku 2009 Praha, 26.11.2009 – Online služba pro cestovatele, www.OnTheRoad.to, získala v letošním ročníku internetové ankety Křišťálová lupa prestižní ocenění odborné poroty a stala se Projektem roku 2009. Letošní ročník Křišťálové lupy byl první, kterého se projekt OnTheRoad zůčastnil. „OnTheRoad bylo nominováno hned ve dvou kategoriích, Projekt roku a Publikační platforma. Velmi nás těší, že jsme získali právě ocenění odborné poroty a stali se Projektem roku 2009.

Sdílet

Příští rok se hodláme zůčastnit také a nejspíše do hlasování zapojíme více i naše uživatele,“ říká Michal Bláha, majitel serveru pro cestovatele OnTheRoad. Rok 2009 byl pro OnTheRoad opravdu zlomovým. Ještě na konci minulého roku se projekt pro cestovatele stačil stát startupem roku WebExpa 2008 a od té doby se tým vývojářů ani na chvíli nezastavil. „Na začátku tohoto roku jsme úspěšně vstoupili na americký trh, vytvořili několik nových jazykových mutací, vytvořili mobilní aplikace pro iPhone a telefony běžící na platformě Android, uzavřeli několik strategických partnerství a prodali platformu jako servis Škodě Auto a.s. (www.MujYeti.cz pozn. redakce),“ vyjmenovává Michal Bláha. Na poslední měsíc v roce má OnTheRoad naplánováno hned několik aktivit. V neděli se účastní Evropského investorského sumitu v Dusseldorfu a týden na to bude představovat svou vizi Flight

Před nástupem do Googlu pracoval Ben Legg ve společnosti Coca-Cola nejdříve na pozici obchodního ředitele v Polsku, poté jako viceprezident pro obchod v Indii. V European Directories převezme přímou zodpovědnost za tři země, ve kterých společnost působí, a to za Českou republiku, Slovensko a Polsko. Dále bude mít na starosti iniciativy celé skupiny směřující k transformaci společnosti dříve orientované na tištěné produkty na multimediální firmu poskytující kontakty.

„Těší mě, že jsem byl vybrán na pozici provozního ředitele společnosti European Directories,“ řekl Ben Legg. „Služby zaměřené na vyhledávání místních kontaktů mají v souvislosti s možnostmi internetu velký prostor pro další rozvoj. European Directories má významný potenciál pro růst díky kombinaci silných lokálních značek, rozsáhlého inzertního pokrytí a kvalitního obchodního týmu.“

European Directories nabízí produkty pro vyhledávání lokálních kontaktů na osmi evropských trzích zahrnujících Nizozemí, Finsko, Dánsko, Švédsko, Rakousko, Českou republiku, Slovensko a Polsko. Společnost nabízí svým více než 700 000 zákazníků z řad malých a středních firem řadu multimediálních řešení na základě místních inzertních potřeb.

„Jsem velmi rád, že mohu přivítat Bena do našeho manažerského týmu,“ řekl Cornel Riklin, výkonný ředitel skupiny. „Přichází s velmi zajímavými zkušenostmi a nemám pochyb, že pomůže urychlit náš transformační proces a rovněž přinese jasné vedení do klíčových oblastí našeho podnikání.“

Svoji profesní kariéru začínal Ben Legg u strategické konzultační firmy McKinsey a v britské armádě, kde se jako důstojník zúčastnil pomocných operací během obléhání Sarajeva, které ukončilo bosenskou občanskou válku v roce 1995.

O European Directories
Společnost European Directories se zabývá službami v oblasti vyhledávání místních kontaktů a vlastní známé značky v Nizozemí, Rakousku, Finsku, Dánsku, Švédsku, České republice, na Slovensku a v Polsku. Má 4 700 zaměstnanců a více než 700 000 zákazníků. Společnost pomáhá inzerentům získávat potenciální klienty prostřednictvím různých produktů, jako jsou tištěné seznamy, internetové databáze, search engine marketing a mobilní řešení.

European Directories má sídlo v Amsterdamu, ale aktivity v oblasti internetu se soustředí v londýnských kancelářích, kde bude pracovat i Ben Legg. Centrála společnosti určuje strategii skupiny, koordinuje klíčové aktivity a napomáhá sdílení nejlepších postupů mezi jejími členy.

Společnost Mediatel je součástí mezinárodní skupiny European Directories S.A. a působí na českém a slovenském trhu od r. 1991. Nabízí široké portfolio elektronických i tištěných produktů určených pro vyhledávání kontaktů. Klíčovými značkami Mediatelu jsou ZlatéStránky.cz, TravelGuide.cz, Hotel Guide a B2B databáze firem Inform.cz. Mediatel poskytuje také directmarketingové služby (telemarketing, pronájem adres, direct mail, tvorbu a správu databází). Mediatel má více než 500 zaměstnanců, sídlo společnosti je v Praze, regionální kanceláře v Brně, Českých Budějovicích, Plzni, Pardubicích a Ústí nad Labem.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).