Hlavní navigace

Benefice pro Linku bezpečí aneb Koncert plný jedniček v divadle Palace i na ČT1 28. října od 21 hodin

[Tisková zpráva] Sledujte v den státního svátku České republiky přímý přenos benefičního koncertu na ČT 1 a prostřednictvím DMS podpořte Linku bezpečí!

Sdílet

Praha 9. 10. 2009 – U příležitosti oslav 15. let nepřetržitého poskytování služeb telefonické krizové intervence dětem a mladistvým je ve prospěch Sdružení Linka bezpečí pořádán benefiční koncert skupiny Kryštof – Richarda Krajča a Pavla Šporcla, kteří jsou patrony Linky bezpečí. Frontman skupiny Kryštof, Richard Krajčo je patronem Linky bezpečí již třetím rokem, vyvrcholením spolupráce s Linkou bezpečí je právě Benefiční koncert, na který si Richard s kapelou pozvali zajímavé hosty.

„S kapelou Kryštof jsme se od letošního roku stali patrony Linky bezpečí. Dostáváme ročně na stovku pozvánek na charitativní akce, my ale chtěli spíš s někým spolupracovat stabilněji, upozornit tímhle spojením na něco jednoznačně dobrého a přínosného. Práce Linky bezpečí je podle nás přínosná právě tím, že dokáže být pro volající ‘kámošem‘, kterému můžou věřit, takovou zpovědnicí v kostele ‘světa‘, radou, která pomůže dospívajícímu člověku v zoufalé situaci zachránit i život.

Ostatně i Vy můžete Linku bezpečí podpořit. Třeba se mrkněte na náš koncert 28. října na ČT1 a pošlete dárcovskou SMS. Je to investice do našich dětí, která se rozhodně neztratí.“

Pro radost, pro pomoc i pro zábavu
Druhým dlouhodobým patronem Linky bezpečí je Pavel Šporcl, přední český houslový virtuóz, který pro koncert připravil vedle sóla Paganiniho s kapelou Kryštof speciální skladbu. „Je mi velkou ctí, že budu moci pozdravit diváky coby patron Linky bezpečí na jejím benefičním koncertu. Já sám jsem měl bezproblémové dětství, ale cítím jako svou velkou potřebu pomáhat těm, kteří toto štěstí neměli. Přijďte tedy buď fyzicky do divadla nebo se u televizních obrazovek dívejte na náš společný koncert s Kryštofem a podpořte dmskou Linku bezpečí, která se již 15 let stará o mnohdy vyčerpané dušičky našich dětí.“

Mezi dalšími hosty a gratulanty nebudou chybět například Jarek Nohavica, Ewa Farna, Hana Robinson a mnoho dalších. Moderátor Aleš Juchelka provede večerem, který má za úkol oslovit širokou veřejnost a formou dárcovských SMS získat potřebné finanční prostředky na provoz Linky bezpečí.

Dárcovskou SMS ve tvaru DMS LINKABEZPEČI je možné zasílat na číslo 87777 nejen během přímého přenosu, ale i v průběhu celého roku (cena jedné SMS je 30 Kč, Linka bezpečí obdrží 27 Kč) nebo roční DMS ve tvaru DMS ROK LINKABEZPECI rovněž na číslo 87777.

Koncert je nejen vyvrcholením oslav 15. let Linky bezpečí, ale také poděkováním všem příznivcům a dárcům.

Poděkování patří generálnímu partnerovi koncertu Nadaci O2, která jako narozeninový dárek pro Linku bezpečí zdvojnásobí veškeré DMS zaslané v průběhu koncertu. Děkujeme rovněž České televizi za umožnění vysílání přímého přenosu benefičního koncertu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).