Hlavní navigace

Máte obavy z moderní výuky? BenQ má pro vás celou řadu komplexních řešení, která dosvědčí připravenost vaší školy vzdorovat času

[Tisková zpráva] Tentokrát se o skvělé studijní a profesní výsledky studentů i pedagogů postará prvotřídní 20W audio sestava s mikrofonem, která je nově vylepšenou součástí projektorů společnosti BenQ určených pro vzdělávání

Sdílet

Praha, 5. října 2010 – Nová podoba školních učeben 21. století je na dosah ruky – školní instituce po celém světě nahrazují zastaralé učební pomůcky novými technologiemi a vedou vyučování ruku v ruce s nejnovějšími trendy, aby si mohly být jisté, že jejich studenti naplno využijí všech výhod moderně pojatého studia. Společnost BenQ, světový leader na trhu s DLP® projektory určenými pro vzdělávání za rok 2010, oznámila, že na tuto technologickou proměnu vzdělávání odpoví uvedením nově řady výukových projektorů, které jsou šité na míru pro školy a vzdělávací instituce. Nové modely, nesoucí označení MX660, MS612ST/MX613ST, MX710/MX711, MX760/MX761, MX880UST, MX810ST/MW811­ST/MX812ST, SP891 a SP840, přicházejí jako komplexní řešení zahrnující promyšlené a užitečné nástroje, jež vám pomohou po technické stránce zabezpečit každodenní nároky na moderní výuku.

“Jednoznačným posláním naší společnosti BenQ je prostřednictvím prvotřídních, technologicky vyspělých produktů přinášet potěšení a kvalitu do života svým zákazníkům. Tento úkol samozřejmě zahrnuje i oblast vzdělávání a každého, kdo je s tímto odvětvím lidské činnosti určitým způsobem spojený, ať už jsou to samotní vyučující, studenti nebo správci IT vybavení,“ říká Peter Chen, generální manažer Technologického centra produktů ve společnosti BenQ.

Uvedení nejnovější řady výukových projektorů společnosti BenQ představuje odpověď na sílící trendy současného trhu. Jako základ inovací posloužily požadavky vyučujících na snadno použitelná a efektivní řešení, zároveň se přihlíželo také k věčnému sporu na téma cena/výkon, jenž je problematikou aktuální pro ředitele škol a IT správce. Nejcharakteris­tičtějším rysem těchto řešení jsou prvotřídní nově vylepšené 20W vestavěné reproduktory a zabudovaný vstup pro mikrofon. Audio výkon 20W je vhodný pro přehrávání multimediálního obsahu v celé škále učeben sahající od průměrně velkých až po ty skutečně rozlehlé. Dalším magickým rysem těchto výukových řešení je schopnost 3D projekce. První 3D-ready projektor uvolnila společnosti BenQ již v roce 2009. Letos na něj navazuje celou řadou projektorů schopných bezproblémové stereoskopické projekce, o níž v BenQ prozíravě smýšlejí jako o nadcházejícím trendu na trhu s výukovými pomůckami. Jak totiž ukázal jeden z výzkumů, správně vedená 3D výuka může mít u studentů za následek až 35% nárůst získaných vědomostí.

Projektory z řady PointDrawTM Serie, která zahrnuje například model MP780 ST s interaktivní technologií PointDrawTM, vnáší do učení závan legrace a vzrušení, stejně jako unikátně navržená sada interaktivních nástrojů Q DrawTM spolu s interaktivním PointDrawTM perem, jejichž úkolem je zaujmout pozornost studentů, udržet je v soustředěném stavu a obohatit jejich vědomosti co nejvyšší možnou měrou. Model MP780 ST příjemně překvapil interaktivní technologií PointDrawTM již celou řadu pedagogů a navíc je osvobodil od bílých pláten a otravné nutnosti kalibrace obrazu před použitím projektoru. Není bez zajímavosti, že odhady společnosti Futuresource hovoří o tom, že do roku 2013 bude v jedné z pěti učeben přítomna interaktivní tabule.

Další možnou volbu vedoucí ke skutečně interaktivní výuce představuje řada projektorů s krátkou projekční vzdáleností, které optimalizují použití interaktivní tabule. Řadíme mezi ně aktuální modely MX880UST, MX810ST, MW811ST, MX812ST a MP613ST. Celosvětový odborník na segment projektorů s krátkou projekční vzdáleností, společnost BenQ, se ujala iniciativy a reaguje na sílící trend projektorů s krátkou projekční vzdáleností modelem MX880UST – prvním DLP® projektorem s ultra krátkou projekční vzdáleností na trhu s projektory určenými zejména pro vzdělávání. BenQ MX880UST zaujme zobrazovacím poměrem 0,3, díky němuž mohou pedagogové ve spolupráci se 78“ obrazem v celé své kráse vyučovat opravdu kdekoliv a vrásky jim nemusí dělat prostorová omezení, oči oslepující zářivky, ani rušivé stíny. Dle společnosti Futuresource v druhém kvartálu letošního roku tržní odvětví projektorů s krátkou projekční vzdáleností zaznamenalo strmý růst z 6% na téměř 25%, a to jak na evropském, tak americkém trhu s projektory určenými pro vzdělávání.

Pro rozsáhlé auly či přednáškové síně, kde sehrává velkoprostorová projekce naprosto rozhodující roli, nabízí společnost BenQ sérii Full HD projektorů s vysokým jasem, do níž patří model SP840, jehož jas dosahuje hodnoty 4000 ANSI lumenů a kontrastní poměr 3 000:1. Dále je k dispozici výkonnější model SP890 se stejnou hodnotou jasu, ale vyšším kontrastním poměrem 50 000:1, a do třetice projektor nesoucí označení SP891, jehož jas dosahuje 4 500 ANSI lumenů a kontrastní poměr má hodnotu 3 000:1. Ve stručnosti se tak jedná o řadu, která svým jasem rozzáří nejen učebnu, ale i studenty a profesory samotné. Konstruovány tak, aby s pomocí fascinující světlosti podněcovali vyšší efektivitu výuky, přinášejí tyto modely strhující zážitky na promítací plátno o velikosti úhlopříčky 500“. To vše díky projekci ve Full HD rozlišení 1080p, technologiím BrilliantColor, VIDI a zpracování obrazu dle standardu Hollywood Quality Video.* Studenti se tak mohou při každé prezentaci nechat strhnout obrazem výukových aplikací v plném a detailně prokresleném Full HD rozlišení.

Výčet typických požadavků pokračuje nároky na všestrannost použití, což zde zaručuje 1,6násobný zoom a možnost nastavení čočky v horizontálním i vertikálním směru. Zapomenout nelze ani na flexibilní možnosti instalace, absenci filtru a hermetické uzavření DLP projektorů zabraňující postupnému blednutí barev, stejně jako možnost ovládat projektor na dálku prostřednictvím LAN sítě a služby Crestron, PJ Link nebo SNMP. Pro účely výuky se často hodí také schopnost promítat z USB flashdisku, který stačí jen zastrčit, nebo se po síti připojit ke vzdálené ploše počítače. *

* Technické specifikace a vlastnosti produktů se mohou u různých modelů lišit. 

Ceny produktů:
MX880UST – 31.990 Kč bez DPH
MX613ST – cena bude oznámena v listopadu
MS612ST – cena bude oznámena v listopadu
MX710 – 16.990 Kč bez DPH
MX711 – 18.490 Kč bez DPH
MX660 – 15.990 Kč bez DPH
MX760 – 21.490 Kč bez DPH
MX761 – 23.990 Kč bez DPH
SP891 – 139.990 Kč bez DPH

Pro více informací prosím navštivte internetové stránky na adrese www.BenQ.cz nebo www.facebook.com/Ben­QCeskaRepubli­ka

O společnosti BenQ Corporation
BenQ Corporation je předním dodavatelem zařízení navržených s ohledem na digitální životní styl zákazníků. Víceoborové zaměření této společnosti zasahuje především do oblasti produktového designu, technologií pro zobrazování a mobilních komunikací. BenQ nabízí bezkonkurenční sortiment výrobků a integrovaných technologií pro všechny používané platformy, přičemž staví na svém firemním sloganu „Přinášet potěšení a kvalitu do života“. Mezi nabízené produkty a technologie patří digitální projektory, LCD panely, notebooky, osobní počítače zabudované do monitoru („all in one“), LCD televizory, nettbooky, eBooky, digitální kamery, zařízení pro ukládání dat, mobilní telefony, paměťová média a počítačové periferie, jako např. myši a klávesnice.

O BenQ Group
Uskupení BenQ Group v současnosti zahrnuje společnosti, které působí nezávisle, přičemž využívají společné zdroje a výhody vzájemné synergie. Společnosti ze skupiny BenQ Group zahrnují BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (jeden ze tří největších výrobců velkoplošných TFT-LCD panelů na světě), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ Materials Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, BrightView Corp., Cando Corporation, Daxin Materials Corp., Darwin Precisions, Ltd, Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., SiPix Imaging, Lextar Electronics Corp., Raydium Semiconductor Corp., Trident Medical Corp., and Wellypower Corp.